дивись.info

Автокефалія церкви є питанням національної безпеки й геополітики, — Порошенко

Автокефалія церкви є питанням національної безпеки й геополітики, — Порошенко

Президент Петро Порошенко вважає, що автокефальна церква є питанням української незалежності, нацбезпеки та світової геополітики

Про це він заявив у неділю під час виступу перед учасниками загальноукраїнської прощі у Зарваниці, повідомляє прес-служба президента.

«Автокефалія не є клопіт лише українських православних. Це питання нашої української  незалежності. Це – один із стовпів Української держави, української нації, української національної безпеки і, врешті-решт, всієї світової геополітики», – сказав Порошенко.

За його словами, саме тому Москва та її п’ята колона всередині України чинять шалений спротив створенню автокефальної церкви.

«Ситуація не проста. Протидія – масштабна і системна. Нема жодних підстав вважати, ніби Томос у нас в кишені. Та нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися, і вірити та боротися», – додав президент.

«А ще кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю», – підкреслив він.

Водночас Порошенко наголосив, що мова йде не про створення державної церкви, бо церкви були і будуть незалежними від держави.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.