дивись.info

Кремль заборонив провладним експертам і журналістам словосполучення «пенсійна реформа»

Кремль заборонив провладним експертам і журналістам словосполучення «пенсійна реформа»

Лояльні до влади політики, експерти, блогери та журналісти отримали вказівку з адміністрації президента не вживати термін «пенсійна реформа».

Підвищення віку виходу на пенсію рекомендується трактувати як зміни і перетворення у пенсійній системі: слово «реформи» може викликати у громадян асоціації з 1990-ми роками, передає Дождь.

Про те, що в Кремлі вирішили зобов’язати провладних спікерів не вимовляти словосполучення «пенсійна реформа», розповіли виданню два співрозмовники, близькі до Кремля, і підтвердило джерело в Держдумі. Відповідну рекомендацію з Кремля отримали державні і провладні ЗМІ, а так само всі, хто транслюють точку зору влади, тобто депутати від «Єдиної Росії», експерти та деякі блогери. Рекомендація надійшла ще в червні, коли уряд вніс в Думу законопроект про підвищення пенсійного віку, каже співрозмовник в нижній палаті.

Влада побоюється саме слова «реформа», пояснюють співрозмовники, воно буде асоціюватися у людей з труднощами 1990-их років, а таких аналогій потрібно уникнути. У Кремлі розуміють, що ідея підвищення пенсійного віку і так непопулярна у населення, тому намагаються організувати її «правильну» подачу. Замість розмов про «реформи» Кремль рекомендував використовувати інші терміни, наприклад, «перетворення» або «зміни», випливає зі слів співрозмовників.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.