дивись.info

Мінекономрозвитку відмовилось патентувати свято Дня вишиванки

Мінекономрозвитку відмовилось патентувати свято Дня вишиванки

Міністерство економічного розвитку й торгівлі України відмовилось патентувати День вишиванки, оскільки це свято «суперечить публічному порядку, принципам моралі та гуманності».

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила організатор та співзасновник свята Леся Воронюк.

«А я сьогодні почуваюся лнр-івською пропагандисткою-колорадкою, адже по суті всю діяльність 12 років життя сьогодні Держава Україна назвала такою, що суперечить публічному порядку і є загрозливою для державного устрою. На офіційну відмову треба чекати місяць, але ось розшифровка того, що може означати ця відмова – що ми намагаємось запатентувати те, що містить порнографію, є антидержавним, расистським закликом, нецензурною фразою, не відповідає фундаментальним правовим нормам державотворення», – написала вона.

За її словами, після того, як стороння особа – киянин Ігор Добруцький – вирішив «присвоїти” собі День вишиванки, офіційно запатентувавши його, оргкомітет свята, яке було започатковане у Чернівцях, подав апеляцію.

«На першому засіданні колегія прогнозувала нам відмову, бо на думку 2 членкинь і 1 члена, День вишиванки вже є загальновживаною фразою і державним святом, ну і ще було озвучено ряд тверджень, які засвідчували, що колегія не готується належним чином і не опрацьовує надані нами документи. Що ж, ми підготувались до наступного засідання і надали докази, що День вишиванки – не державне свято (звісно ж, колегія не могла це сама перевірити в календарі державних свят…). Щодо загальновживаності, то світова практика – все таки на стороні засновників, винахідників, авторів. Наприклад, всі вживають не слово “шукати”, а “гуглити”; або ж кажуть не “копіювати”, а “ксерити”; або ж не “підгузки”, а “памперси”. Проте така загальновживаність не дозволяє ліквідувати авторські та інші права у компаній», – написала Воронюк.

Вона додала, що співзасновники Дня вишиванки «вирішили йти до кінця, навіть якщо їм відмовлять на всіх наступних етапах».

«Чому це важливо? Не тільки задля захисту від рейдерів, а для того, щоб свято, яке є де-факто у понад 70 країнах, було зафіксоване і де-юре. Ми звертались до президента двічі, щоб зробив свято офіційним. Не вийшло. Ми хотіли залегітимізувати свято через Укрпатент. Теж не виходить. Тобто День вишиванки ніби і є, але ніби і нема», – написала Леся Воронюк.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.