дивись.info

Освітянський реслінг: у Львові два дитсадки не можуть вжитися в одному приміщенні

Освітянський реслінг: у Львові два дитсадки не можуть вжитися в одному приміщенні

У Львові новостворений дитячий садок має проблеми із заселенням у приміщення. Скандал розпочався ще минулого тижня, коли депутати ЛМР прийняли ухвалу про створення комунального ДНЗ №188.

Згідно з ухвалою, дошкільний заклад мав розміститися у приміщеннях на вул. Сміливих, 26, де вже тривалий час функціонує інший садочок – №42, більш відомий як «Дивосвіт». Втім, як твердять у мерії, новий садочок у приміщення впускати не хочуть. Іронія полягає в тому, що і обидва заклади, і приміщення належать до комунальної власності, але управління освіти врегулювати ситуацію не може .

Виселити, щоб вселити

ДНЗ №188 був створений депутатами 12 липня, а уже наступного дня, під час продовження сесії депутат Андріян Гутник заявив про конфлікт.

«Надходять повідомлення, що у ДНЗ відбуваються протиправні дії. Невідомі особи виносять дитячі речі на асфальт, викидають фактично», – заявив депутат.

Він запропонував створити робочу групу для з’ясування ситуації, втім колеги його пропозицію не підтримали.

Сьогодні свою версію подій, що сталися на вулиці Сміливих, озвучили в міському управлінні освіти.

«До 2009 року у вільних приміщення на вулиці Сміливих, 26а, де зараз має бути садок №188, перебувала приватна школа «Еврика». Після того, як вона закрилась, ці приміщення були незадіяними до 2015 року. У 2015 році тут розпочалися ремонтні роботи. 2016 року ремонт завершився, а оскільки поруч був і є садочок №42 («Дивосвіт»), в електронній реєстрації якого станом на 1 вересня 2016 року не було дітей до зарахування, то далі приміщення ухвалою сесії ЛМР були передані садочку №21, бо там була зареєстрована велика кількість дітей», – пояснює начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Втім, за її словами, ДНЗ №21 не зміг скористатися приміщеннями, бо керівник садочку №42, пані Заранська, оскаржила ухвалу у суді. Відтак, було заборонено вчиняти будь-які  дії щодо передачі приміщень. Майже рік вони були незадіяні.

«В січні 2018 року там прорвало труби, система опалення була непридатна для використання. Туди була скерована інженерна група і відбувся ремонт цих теплових труб, і ми дізналися, що ці приміщення є зайняті двома групами дітей ДНЗ №42. В письмовому поясненні керівника пані Заранська написала, що не вважала за потрібне інформувати управління освіти про використання цих приміщень. Треба сказати, що наповнюваність груп у цьому садочку є низькою. Тому ухвалою сесії ці приміщення були  передані новому ДНЗ №188», – каже Зоряна Довганик.

За її словами, відразу, у день прийняття ухвали, заклад був зареєстрований і отримав керівника. Насамперед він має приймати дітей учасників АТО, ООС та бойових дій. А також учасників Революції Гідності, військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії України, працівників та курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, інших пільгових категорій.

Втім, як твердять у мерії, у приміщення їх впускати відмовилися. Як це відбувалося розповідає начальниця відділу освіти Галицького та Франківського районів Леся Васюта.

«Від цих приміщень ключів у нас не було. В.о. керівника ДНЗ №42 Марія Савка відмовилася видавати ключі від вхідних дверей, щоби заходити не з боку 42-го, а з боку новоствореного садочка. Мені було у доступі відмовлено, були запрошені батьки, які не надавали можливості замінити замки, щоб надати доступ працівникам нового закладу, які мали готувати  приміщення до прийому дітей. Ми разом з батьками там просиділи майже весь день і викликали один до одного поліцію. Вони викликали поліцію, щоб вигнати мене, а я, щоб вони не заважали мені проводити роботи як представнику управління, яке є балансоутримувачем приміщень. Під вечір  ми дійшли спільної думки – ми опечатали ці приміщення, і 13 липня  прийшли представники управління освіти ЛМР, депутати, працівники ДНЗ №188, щоб зайти в установу. І не виламували двері, просто здійснили заміну вхідних замків, щоб отримати доступ в установу, яка є власністю міської громади. Меблі, які належать 42-у садку були не викинуті, а перенесені, щоб дати можливість підготувати приміщення. Станом на сьогодні ще тривають ремонти приміщень, які були затоплені. Коли буде завершено ремонт, меблі будуть передані у групи, де вони до цього були, поки не перейшли у приміщення, в які не мали права переходити», – каже Леся Васюта.

За словами Зоряни Довганик, у наступні кілька днів події відбувалися за однаковим сценарієм.  Приміщення охороняла муніципальна варта,  а її намагалися вигнати  батьки та поліція.

«Вчора, 16 липня, на місце знову прийшли працівники садочку №188, які приводили приміщення до належного стану. Коли працівники садочку ввечері покинули приміщення, і там залишились лише представники муніципальної варти, знову прийшли поліцейські і представники слідчо-оперативної групи, які намагалися вигнати муніципалів», – каже Зоряна Довганик.

Комунальний, але не зовсім

Тим часом міське управління освіти обурює ситуація, яка склалася у ДНЗ №42, адже Марія Савка, яка є виконувачкою обов’язків керівника садочку, є мамою завідувачки цього закладу пані Заранської та підприємцем, який надає додаткові освітні послуги садочку.

«Такий договір не є погоджений ані відділом освіти, ані управлінням освіти, але батьки, які віддають дітей у садочок №42, підписують угоди із ФОП Савка та сплачують кошти за надання їхнім дітям додаткових освітніх послуг. Це театральна студія, вивчення англійської мови та інші. За ці додаткові освітні послуги батьки сплачують кошти», – каже  Зоряна Довганик.

«Садочок №42 і №188 – це комунальні дошкільні навчальні заклади. За всі комунальні послуги, зарплати, ремонтні роботи і так далі оплачується з міського бюджету. Але чомусь у Львові побутує думка, що так званий «Дивосвіт» – це приватний садочок, тому простим львів’янам навіть в голову не приходить ідея зареєструватися у цей навчальний заклад, бо їм доведеться укладати угоди про додаткові послуги», – додає Леся Васюта.

При цьому, впливу на керівництво «Дивосвіту» у мерії не мають.

«Була оголошена догана, яка була скасована судом, відтак підстав для звільнення немає», – скаржиться Зоряна Довганик.

Саме тому, щоб пільгові категорії мешканців могли віддати своїх дітей у садок, був створений садок №188, кажуть у мерії.

«Ми не хочемо створювати ще один садочок для багатих батьків. Ми хочемо створити садочок, де звичайні мешканці можуть віддавати своїх дітей, без надання додаткових освітніх послуг. Навіть  якщо батьки долучаються до ремонтних робіт, до придбання обладнання – це все залишається на балансі садочка і він розвивається. В даному випадку за кошти пані Савки купуються матеріали і меблі, які є її власністю і які вона передає у користування садочку», – каже Зоряна Довганик.

Найцікавіше, що попри очевидний конфлікт, у мерії переконані – дві установи таки будуть працювати в одній будівлі.

«Садочок №188 буде функціонувати у звичному режимі. Ми плануємо відкрити там 4 групи на 100 дітей. Одна – для раннього віку, дві – для молодшого, одна – для середньо-старших діток. Ми маємо створену електронну реєстрацію для ДНЗ №188, і туди вже почали реєструвати дітей для зарахування», – заявила Зоряна Довганик.

В управління освіти запевняють, що новостворений садочок запрацює ще у серпні.

Володимир ГАЛЕЧИК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.