У Греції двох українців ув'язнили на 180 років через перевезення нелегальних мігрантів

У Греції двох українців ув'язнили на 180 років через перевезення нелегальних мігрантів
Фото: ілюстративне

У Греції двох українців - Сергія Шваюка і Петра Литвинчука - ув'язнили на 180 років за звинуваченням у незаконному перевезенні мігрантів.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на перекладача прокуратури міста Пірей Лідію Костів.

Зазначається, що суд, який відбувся у п'ятницю, 20 липня, виніс їм вирок - по 180 років за ґратами кожному.

"Рідні ув’язнених Шваюка та Литвинчука запевняють, що чоловіки не мали наміру йти на злочин і в такій ситуації опинилися примусово. Матір Литвинчука розповіла, що вони поїхали в Туреччину на цілком законну роботу. Їм пропонували бути помічниками капітана на прогулянковій яхті", - йдеться у статті.

За словами матері Литвинчука, невдовзі, уже в Туреччині, працедавці змусили українців перевозити на яхті мігрантів. Для цього невідомі озброєні люди навіть погрожували Литвинчуку і Шваюку фізичною розправою.

"Коли їх затримала берегова охорона Греції, вони якийсь час не знали, у чому їх звинувачують. Тут і вони постраждали, оскільки їх змусили до керування цієї яхти", - підкреслила вона.

Перекладач Лідія Костів пояснила, що, за грецьким законодавством, чоловіки вчинили правопорушення одразу за кількома статтями - незаконний перетин кордонів країни ЄС, створення небезпеки для життя людей через перезавантаження яхти та відсутність рятувальних засобів.

"При затриманні у Петра і Сергія не було документів на керування яхтою", - додала вона.

Грецький адвокат українців Захаріяс Кессес пояснив, що такі великі терміни зумовлені особливостями грецького законодавства.

Він також розповів, що окрім Литвинчука і Шваюка, на яхті були ще 63 нелегальних мігранти.

"При оголошенні вироку за кожного нелегального мігранта можуть додавати 10-15 років. Першопочатково їм загрожувало 630 років за гратами", - підкреслив він.

Один з ув'язнених - Сергій Шваюк - є музикантом івано-франківського гурту "Перкалаба".

"Слідство.Інфо" повідомляє, що на таку роботу в Туреччині українців вербують, найчастіше, в морських регіонах України.

"Ми опитали низку сімей ув’язнених громадян і довідалися, що українцям справді пропонували законну роботу і хороший заробіток на туристичних яхтах у Туреччині - близько 2-3 тисяч доларів.

Якщо вірити рідним ув'язнених, жоден з них - не знав, що частиною роботи будуть перевезення нелегалів", - йдеться у статті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: