• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

Супрун розповіла про страшну хворобу, яку можна підхопити біля води чи у лісі

Супрун розповіла про страшну хворобу, яку можна підхопити біля води чи у лісі

Влітку існує ймовірність натрапити на кліща, який може переносити збудників небезпечних захворювань, одне з них - хвороба Лайма.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона зазначила, что зазвичай активний період кліщів припадає на кінець весни та початок літа. «Однак зараз також існує ймовірність натрапити на ці невеличкі створіння, які можуть переносити збудників небезпечних захворювань. Одне з них - хвороба Лайма», - пише вона.

Якщо ви виявили кліща та успішно витягнули комаху, варто все одно залишатись дуже уважними та слідкувати за своїм самопочуттям. За словами Супрун, симптоми хвороби проявляються не одразу.

«Як правило, процес зараження хворобою Лайма при укусі кліща триває від 24 до 36-48 годин. Проте інкубаційний період хвороби може тривати і набагато довше. <...> До ранніх симптомів належать підвищення температури, біль в тілі, втома та характерне почервоніння колами (еритема), що нагадує стрілецьку мішень. Таке почервоніння шкіри є найбільш типовим симптомом (в 70-80% випадків), проте воно з‘являється не у всіх. Тому дуже важливо звертати увагу на прояв інших симптомів», - зазначила очільниця МОЗ.

Вона наголошує, що підвищення температури тіла, озноб, біль без явної причини, а також набряк лімфатичних вузлів чи суглобів — привід негайно звернутися до лікаря.

«Після своєчасного та правильного лікування, більшість людей повністю одужують. Проте ця хвороба небезпечна ще тим, що навіть після лікування може розвинутись пост-лікувальний синдром хвороби Лайма. Під час такого синдрому зазвичай розвиваються хронічні симптоми, наприклад постійна втома, біль або набряк суглобів», - повідомила в.о.міністра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: