дивись.info

В системі Prozorro зареєстрували перші 18 лотів малої приватизації

В системі Prozorro зареєстрували перші 18 лотів малої приватизації

У системі ProZorro.Продажі з’явилися перші 18 об’єктів малої приватизації з різних регіонів країни. З нагоди старту проекту офіс ДП «Прозорро Продажі» відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

“«У системі ProZorro.Продажі з’явився перший об’єкт в рамках малої приватизації. Він був виставлений відділом по управлінню та приватизацією комунального майна Житомирської міської ради на торговельному майданчику smarttender.biz – це двоповерхове приміщення недіючої стоматологічної поліклініки в центрі Житомира. Одразу після цього свої перші об’єкти малої приватизації в системі зареєстрували Львів і Ізмаїл», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з нагоди старту проекту офіс ДП «Прозорро Продажі» відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він підкреслив, що процес приватизації розпочинається на основі нового законодавства і з використанням інноваційних інструментів, а саме, механізмів платформи ProZorro.Продажі.

«Наш уряд вперше започаткував цей процес. Я зацікавлений в тому, аби все було відкрито, прозоро і конкурентно, і всій країні треба про це сказати. Споконвіку було як? Тримали об’єкти, не стратегічні для економіки, аби якось колись щось там прикупити чи продати. Змінюємо це, ламаємо стару систему і максимально все заводимо в ProZorro. Будь-який підприємець побачить, що продається, і купить собі потрібне приміщення, якийсь об’єкт – без знайомства з керівництвом району чи області», – сказав Гройсман.

Глава уряду наголосив, що ефективний продаж активів – це велика допомога для малого та середнього бізнесу, а отже, це розвиток територій і розвиток економіки.

«Хай продажі починаються з перших 18 лотів. Потім їх будуть тисячі. Наше завдання – аби це потім настало якомога швидше», – наголосив очільник уряду.

У МЕРТ зауважують, що проект ProZorro.Продажі продовжує першу хвилю авторизації електронних майданчиків для проведення малої приватизації. За підсумками тестів право підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації отримали вже 18 торговельних майданчиків.

Нагадаємо, згідно із законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляти об’єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.