дивись.info

Вчені на Марсі виявили рідку воду

Вчені на Марсі виявили рідку воду
Фото: NASA

Дослідники оголосили, що вперше виявили свідчення наявності на Марсі води в рідкому стані.

Озеро розміром близько 20 км в поперечнику розташоване біля південного полюса планети і приховано товстою крижаною шапкою, повідомляє BBC.

Раніше дослідники припускали, що по поверхні Марса може іноді ненадовго розливатися вода танучих льодовиків (враховуючи низький тиск, вона повинна дуже швидко випаровуватися), однак вперше з’явилися підстави вважати, що на Червоній планеті існує і постійний рідкий водний резервуар.

“Це, ймовірно, не дуже велике озеро. За оцінками дослідницької групи, його глибина становить трохи більше одного метра. Це дійсно кваліфікує об’єкт як водойму. Озеро, а не якась тала вода, що заповнює якийсь простір між скелею і льодом, як це відбувається в деяких льодовиках на Землі”, – говорить професор Роберто Орозеі з Італійського національного інституту астрофізики, який очолював дослідження.

Орозеі і його колеги використовували радар MARSIS на борту європейського орбітального зонда Mars Express. Вони обстежили 200-кілометрову область Південного плато (Planum Australe), щодо плоского і топографічно нічим не примітного регіону марсіанського південного полюса. На 29 знімках їм вдалося виявити область, де сигнал радара різко змінювався. Приблизно так аналог цього інструменту на Землі реагує на підлідні озера Гренландії і Антарктики.

“Ми не стали ближче до того, щоб насправді виявити життя на Марсі. Але наш висновок, дає нам можливість знайти місце на Марсі, де життя може бути. Це схоже на карту скарбів – за винятком того, що в цьому випадку у нас буде багато Х, що позначають скарби”, – підкреслив учасник дослідження, доктор Маніш Патель з Відкритого університету.

Щоб залишатися в рідкому стані в таких холодних умовах вода, ймовірно, повинна бути дуже солоною. Автори роботи підкреслюють, що характеристики озера повинні бути спочатку перевірені подальшими дослідженнями.

“Можливо, це може навіть стати поворотним моментом для амбітної нової місії на Марс, щоб просвердлити цей резервуар для води – як це було зроблено для субльодовикових озер в Антарктиді на Землі”, – заявив доктор Метт Бальм з Відкритого університету.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.