дивись.info

З початку року у Львові 1661 людина захворіла на гострі кишкові інфекції: як вберегтися

З початку року у Львові 1661 людина захворіла на гострі кишкові інфекції: як вберегтися
Фото: ілюстративне

Саме тепла пора року є найпоширенішою для захворювання на гострі кишкові інфекції, які уражають шлунково-кишковий тракт і мають ознаки загальної інтоксикації організму.

Про це застерігає Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», пише прес-служба ЛМР.

Загальні клінічні прояви гострих кишкових інфекцій — загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7 днів.

Серед гострих кишкових інфекцій найчастіше зустрічаються: харчові токсикоінфекції, гастроентероколіт, ротавірусний ентерит, дизентерія, сальмонельоз та інші.

Для групи кишкових інфекцій характерна локалізація збудника у різних органах травного каналу, але виділяється він з екскрементами людини і тому домінуючим є фекально-оральний механізм передачі. Найчастіше забруднюються збудниками руки, об’єкти природного середовища — харчові продукти та вода, а також предмети вжитку, дитячі іграшки.

Збудники кишкових інфекцій стійкі у зовнішньому середовищі. Так, наприклад сальмонели досить стійкі до дії чинників навколишнього середовища. Вони зберігають життєздатність у воді водойм від 3 днів до 3 місяців, у морській воді — до 27 днів, у маслі — до 200 днів, у молоці — до 2 років, у м’ясі — від 12 днів до 6 місяців, а в заморожених продуктах — до 750 днів.

За 6 місяців 2018 року у Львові зареєстровано 1661 випадок захворювання на ГКІ, з них захворілих дітей до 17 років — 1196 випадків, що складає 72%, з найвищим показником у віковій групі 1−4 роки — 62%.

За поточний період 2018 року було зареєстровано 31 випадок харчових отруєнь, з них у 40% причиною було вживання неякісного дитячого харчування, у 40% – молочна продукція придбана на стихійних ринках та у 20% – домашня м’ясна кулінарія.

Профілактичні заходи:

1. Купуйте харчові продукти тільки в об’єктах торгівлі за наявності відповідних документів.

2. Готуйте їжу, особливо тваринного походження, дотримуючись загальноприйнятих рецептур, особливо стосовно теплової обробки.

3. Вживайте приготовану їжу без зволікання. Не залишайте її при кімнатній температурі більш ніж на дві години.

4. Ретельно дотримуйтесь термінів зберігання харчових продуктів та рекомендованих температур. Одразу охолоджуйте всі приготовані продукти (бажано нижче 5° C).

5. Приготовану заздалегідь їжу підігрівайте за температури не нижче 60 — 70°, забезпечуючи рівномірне прогрівання страви.

6. Уникайте контакту при зберіганні сирих і готових харчових продуктів, між продуктами тваринного та рослинного походження користуйтесь окремими кухонними приладами і обладнанням, такими як ножі і обробні дошки.

7. Мийте руки якомога частіше, після кожного повернення додому, відвідування туалету, догляду за хворими, перед кожним прийомом їжі.

8. Мийте гарячою водою всі поверхні і кухонні приладдя, що використовуються для приготування їжі.

9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин. Тримайте житло вільним від гризунів та побутових комах.

10. Використовуйте чисту воду з відомих джерел.

11.Під час відпочинку на природі використовуйте тільки бутильовану воду. Важливо вживати лише кип’ячену воду, не пийте сиру воду з колодязів і відкритих водойм, з автоцистерн.

12. Купайтеся тільки у визначених для цього місцях, краще у водоймах з протічною водою, під час купання не заковтуйте воду.

13. Вживайте добре вимиті фрукти та овочі. Не купуйте розрізані кавуни та дині, закриті плівкою (під плівкою створюються умови для скупчення бактерій).

14. Своєчасно видаляйте з дому побутове сміття, збирайте його в ємності, недоступні для дітей, домашніх тварин, гризунів, комах.

15. Не дозволяйте дітям гратися біля місць тимчасового зберігання твердих побутових відходів, спілкуватися з бродячими тваринами.

У випадку виявлення перших ознак гострої кишкової інфекції, терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням!

Щоб попередити розповсюдження кишкових інфекції, при лікуванні пацієнта амбулаторно, слід:

— ізолювати хворого в окрему кімнату;

— хворий повинен користуватися індивідуальним посудом, рушником, суворо дотримуватись правил особистої гігієни;

— дотримуватись правил видалення та знезараження нечистот;

— приміщення з хворим часто провітрювати і здійснювати щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.