дивись.info

Хворі з гепатитом С отримають безкоштовне лікування, – Супрун

Хворі з гепатитом С отримають безкоштовне лікування, – Супрун

Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно, починаючи вже з цього року.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С – ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їхня ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%!» – написала Супрун.

Вартість курсу лікування, який МОЗ буде закуповувати за кошти платників податків, – 89 доларів. Пацієнти його отримуватимуть безоплатно. Триватиме він для пацієнтів 12 тижнів.

Керівник міністерства зазначила, що раніше це було в рази дорожче для держави, тому менше людей отримували лікування безоплатно. Воно тривало довше (від 24 або 48 тижнів) та давало менше ймовірностей одужати (у середньому ефективність такої терапії сягала 50%).

«Така велика різниця виходить тому, що раніше для лікування хронічного гепатиту С застосовували інтерферонову терапію (комбінація пегільованого інтерферону і рибавірину). Ми переходимо на сучасні рекомендації, які передбачають застосування безінтерферонового курсу, який становить 12 тижнів з дуже великими шансами на одужання», – додала посадовиця.

У 2018 лікування за державні кошти отримають близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті люди, які потребують першочергового лікування.

«Додатково ми маємо змогу пролікувати ще 2 373 пацієнтів, які знаходяться у черзі на лікування цього року.

Курс лікування в аптеках також коштуватиме дешевше.

Ми плануємо повністю переглянути план закупівель наступного року та закуповувати лише ці інноваційні ліки від гепатиту С за кошти державного бюджету.

Спланованими ефективними реальними діями ми зможемо подолати епідемію гепатиту С в Україні!» – написала Уляна Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.