дивись.info

Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату

Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату

У дні святкування 1030-річчя хрещення України-Русі Президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату, яка прибула в Україну для участі у святкових заходах з цієї нагоди.

Про це повідомили в Адміністрації Президента.

Глава держави висловив вдячність Його Всесвятості Патріарху Варфоломію «за постійну турботу Матері-Церкви про віруючих українського народу, який переживає непрості часи агресії проти нашої держави з боку Російської Федерації, у зв’язку з незаконною анексією Криму».

Петро Порошенко також висловив вдячність за позицію щодо Української Церкви. «Для більшості українців є дуже важливими слова Його Всесвятості про те, що Україна не є канонічною територією російської православної церкви. Що передача в 17 столітті контролю Москві відбувалася в неканонічний спосіб. І так само, як і ми, Його Всесвятість вважає нашою Матір’ю-Церквою саме Константинопольський Патріархат», – наголосив Президент.

Глава держави також подякував представникам Вселенського патріархату за те, що вони розділили святкування такої важливої для українців дати разом з нашим народом. «Дуже дякую вам за цю молитву. Дуже дякую за підтримку нас. Дуже дякую, що завтра ми будемо спільно святкувати цю важливу річницю», – сказав Глава держави.

«Ми впевнені в тому, що ці молитви і ці слова зараз допомагають нам об’єднати людей, допомагають нам щоб кожен українець знайшов свою дорогу до Бога», – додав Петро Порошенко.

Представник Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл наголосив, що від імені Його Всесвятості делегація Патріархату сьогодні перебуває в Україні. «З великою приємністю я передаю Вам послання від Його Всесвятості», – сказав він.

Єпископ Едмонтський Української православної церкви в Канаді Іларіон зачитав послання Патріарха Варфоломія.

«Світло хрещення Святого Володимира від Першопрестольної церкви Константинополя в метрополії Херсонесу стало для всіх підданих Київської держави, які були охрещені в річці Дніпрі від духовенства Вселенського Апостольського Престолу цим символом, цим світлом, яке осіяло підданих цієї держави, щоб сповнились слова святого Писання. Народ, який сидів в темноті побачив світло велике. І ті, що сиділи в країні в темноті смерті побачили світло. Новохрещений народ увійшов під духовне керівництво, нестримну турботу і церковний покров церкви Константинополя через створення митрополії Київської і всієї Русі, яка стала шістдесятою метрополією Вселенського Патріархату», – йдеться у посланні.

У посланні наголошено: «Визнаючи високу відповідальність першопрестольної Константинопольської Церкви, яка ніколи не переставала і не змирялася перед незаконними і неканонічними ситуаціями, які потрясали природне функціонування православної церкви і всі свої відповідальні часи вона взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих України з кінцевою ціллю дарувати українській церкві автокефалію».

«Це стало основою канонічного зв’язку та духовного оформлення великої церкви для спасіння новохрещеного народу для слави Божої і радості православ’я. є очевидно, що велика свята Мати-Церква Христова, маючи велику опіку і піклування про свою любиму дочку Митрополію Київську завжди діяла для її духовної користі і розвитку та захисту ідентичності українського народу», – наголосив у посланні Патріарх Варфоломій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.