дивись.info

В Африці вбили трьох журналістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»

В Африці вбили трьох журналістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»

У Центральноафриканській Республіці вбито російського журналіста Орхана Джемаля, режисера Олександра Расторгуєва і оператора Кирила Радченка, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Джерела Бі-бі-сі підтверджують, що один з загиблих – російський журналіст Орхан Джемаль.

Агентство AFP з посиланням на джерела повідомляє, що у вбитих були прес-карти. За даними агенції, тіла росіян були виявлені на дорозі в 23 кілометрах від міста Сібю, вони були були вбиті «невідомими озброєними людьми».

Російський телеканал Дождь з посиланням на два джерела в Центрі управління розслідуваннями Михайла Ходорковського пише, що в ЦАР журналісти знімали документальний проект про роботу ПВК Вагнера.

«Ми робили разом проект по ЦАР. Позавчора ввечері вони виходили на зв’язок в останній раз. Правда, дуже важко говорити, це мої друзі», – сказав Бі-бі-сі головний редактор ЦР Андрій Коняхін.

Офіційного підтвердження цієї інформації немає, у посольстві Росії в ЦАР повідомили агентству ТАСС, що двоє з трьох убитих були співробітниками видання Известия.

Російське видання Новая Газета з посиланням на дані Le Monde писало, що російські найманці були розміщені в Центральноафриканській Республіці для «забезпечення безпеки» президента ЦАР Фостен-Арканжи Туадери. За даними французьких журналістів, в ЦАР прибули п’ять кадрових військових розвідників і 170 цивільних інструкторів.

Приватна військова компанія Вагнера – російська військова структура, що комплектується найманцями, створена у 2013 році. Брала участь у бойових діях у низці конфліктів, зокрема на Донбасі на стороні Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, в Судані.

На Донбасі підрозділи найманців забезпечували прикриття регулярних підрозділів російської армії в боях за Дебальцеве і Луганський аеропорт, а також виконували різні доручення, зокрема ліквідацію ватажків бойовиків, діяльність яких не задовольняла окупаційне російське керівництво.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.