дивись.info

Стало відомо, що тішить українців найбільше

Стало відомо, що тішить українців найбільше
Фото: TviySvit - Український сайт для жінок

Сім’я, діти та друзі – наявність цих факторів у житті найбільше радують українців, про що свідчить «рейтинг радості». При цьому 1% опитаних не отримують задоволення ні від чого.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Лідерами рейтингу радостей вже десять років залишаються сім’я (74%), діти (63%) та друзі (49%).

Також радість українцям приносять подорожі (30%), спілкування з природою (30%), гроші (29%), музика (27%), робота (25%), домашні тварини (24%) та подарунки (22%).

Майже кожному п’ятому українцю приносять радість відпустки/канікули, книжки, інтернет, перегляд телевізору, їжа, секс, а також порання по господарству та заняття спортом.

Кожному шостому – кіно, дні народження, молитва, шопінг. Майже кожному десятому – театр, танці, пісні, перемоги улюбленої команди чи просте усамітнення. Близько 5% приносять радість навчання та алкоголь, 1-2% – азартні ігри та легкі наркотики.

Протягом останніх 10 років найбільше зросло відчуття радості від родини, дітей, друзів, відпусток і подорожей, домашніх тварин і спілкування з природою, зайняття спортом, сексу, їжі, книжок, театру, співів і танців.

Натомість за останні 10 років суттєво зменшилося число респондентів, які отримують радість від перегляду телевізору (нагадаємо, що ще у 2009-2011 роках перегляд телевізору стабільно потрапляв у першу п’ятірку рейтингу радості, тоді як сьогодні це середина другої десятки).

При цьому, зросло незначно або не змінилося число респондентів, яким радість приносять гроші, робота, подарунки, інтернет, порання по господарству, кіно, молитва, перемоги улюбленої команди, шопінг.

Аналіз вікових груп засвідчив, що старші люди відчувають відносно більше радості лише від перегляду телевізору, порання по господарству та молитви. Також сюди можна віднести домашніх тварин, книжки, співи та усамітнення, де немає відчутної вікової різниці. Респондентам середнього віку відносно більше радості приносять діти та робота. Молоді – друзі, гроші, музика, їжа, секс, спорт, кіно, шопінг, танці, навчання.

Близько 5% опитаних радість приносять навчання та алкоголь, а от 1-2% позначили азартні ігри як головну причину задоволення. Літні люди отримують радість від перегляду телевізора, прибирання та молитви. Заможним людям приносить задоволення майже все, окрім хатніх справ та телевізора.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.