дивись.info

Загиблі в Африці російські журналісти знімали сюжет про «ПВК Вагнера»

Загиблі в Африці російські журналісти знімали сюжет про «ПВК Вагнера»

Російські ЗМІ приховують інформацію про те, що загиблі в Центральноафриканській республіці журналісти приїхали в країну, щоб зняти спільний фільм з Центром управління розслідуваннями Михайла Ходорковського про діяльність «ПВК Вагнера» в Африці, пише ІnfoResist.

Так, після інформації про загибель в ЦАР журналіста Орхана Джемаля, режисера Олександра Расторгуєва та оператора Кирила Радченка Центр управління розслідуваннями в блозі на сайті «Ехо Москви» відкрито заявив, що знімальна група прибула в країну для зйомок матеріалу про діяльність «ПВК Вагнера».

Однак, російські ЗМІ, кажучи про вбивство журналістів, вирішили не уточнювати мету їх перебування в Центральноафриканській республіці. Прокремлівські ЗМІ, такі як «ТАСС», і «Росія 24», повідомляють, що журналісти знімали «документальний фільм», не кажучи про «ПВК Вагнера».

Агентство «РІА Новини», перекрутило заяву Центру управління розслідуваннями і повідомило, що журналісти знімали в країні «документальне кіно про життя ЦАР».

У сюжеті на «Першому каналі» обмовилися, що, за словами дружини журналіста Орхана Джемаля, в ЦАР він працював над фільмом про діяльність ПВК. Назва ПВК також не уточнили. Також назва ПВК не уточнює російський «Інтерфакс».

На сайті телеканалу «НТВ» говориться, що росіяни, які в ЦАР «збиралися знімати фільм», могли вбити бойовики мусульманського угруповання «Селек». При цьому в матеріалі на уточнюється, що «Селек» може бути тісно пов’язана з діяльністю «ПВК Вагнера» в країні.

Телеканал Міноборони РФ «Зірка» вирішив взагалі не повідомляти про цілі перебування загиблих громадян РФ в Африці.

Нагадаємо, про загибель в ЦАР журналіста Орхана Джемаля, режисера Олександра Расторгуєва та оператора Кирила Радченка стало відомо 31 липня. Їх тіла виявили в 23 кілометрах від міста Сибутами. Росіяни знімали фільм про діяльність «ПВК Вагнера».

Російський соціолог Ігор Ейдман припустив, що російську знімальну групу могли ліквідувати самі бійці ПВК.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.