дивись.info

Скільки контрактники в ЗСУ отримуватимуть після підвищення зарплати

Скільки контрактники в ЗСУ отримуватимуть після підвищення зарплати

Міністерство оборони України планує з жовтня підвищити грошове забезпечення військовим.

Як повідомив у листі до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана голова Міноборони Степан Полторак, низький рівень зарплат є основною причиною звільнення з лав Збройних сил після закінчення контракту (36%). Про це повідомляє видання «Слово і Діло»

Станом на березень у ЗСУ було близько 170 тисяч контрактників: 120 тисяч рядових і 50 тисяч офіцерів. За січень-червень з армії звільнилися 11 тисяч офіцерів і контрактників, до кінця року звільняться ще 18 тисяч.

Щоб зберегти кадровий потенціал, Міністерство оборони пропонує з 1 жовтня підняти зарплати рядового складу з 7,5 тисяч гривень до 9 тисяч гривень, офіцерам – із 10 тисяч гривень до 15,3 тисячі. Крім того, щомісяця військовослужбовцям у зоні проведення операції Об’єднаних сил виплачуватимуться премії. Для тих, хто перебуває на лінії бойового зіткнення, – 10 тисяч гривень, в інших місцях дислокації – 4,5 тисячі гривень.

Також у наступні два роки заплановане підвищення середньої пенсії для військових. Зараз вона становить 2 тисячі 898,41 гривні. Пенсію планують підвищити майже для 500 тисяч військових: у 2018 році – на 1,5 тисячі гривень, в 2019-му й 2020-му – на 750 гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.