дивись.info

Унікальна знахідка: на Прикарпатті археологи виявили жіночий скелет, якому понад 4500 років

Унікальна знахідка: на Прикарпатті археологи виявили жіночий скелет, якому понад 4500 років

Українсько-польська експедиція археологів виявила кістки молодої жінки, яка жила 4500 років тому. Перш ніж поховати, кістки прикрасили чорними візерунками, передає gazeta.ua, з посиланням на Science Alert.

Скелет знайшли у селі Пороги Богородчанського району Івано-Франківської області на березі Дністра.

«Коли ми фотографували поховання, наша увага була звернена на регулярні візерунки, такі як паралельні лінії, видимі на обох ліктьових згинах», – сказала польський археолог Данута Юркевич з Інституту археології Університету Адама Міцкевича в Познані.

«Спочатку ми з обережністю підійшли до відкриття – можливо, сліди залишилися від тварин», – додала вона.

Кістки піддали хімічному аналізу і встановили, що малюнки хтось наніс свідомо. Використав чорну субстанцію, подібну до деревної смоли.

Малюнки нанесли після розкладання тіла. Припускають, що могилу знову відкрили, на кістки нанесли візерунки, а потім хтось знову ретельно виклав кістки в анатомічному порядку.

«Дивно, що процедура прикраси кісток повинна була бути виконана після смерті і процесу розкладання тіла. Це чітко зазначено розташуванням прикрас на поверхні кісток і способом нанесення барвника», – сказала Юркевич.

Скелети з подібними мітками ніколи раніше не знаходили на території Європи. Знаходили лише залишки татуювань, тому ця знахідка вважається унікальною.

Жінка відігравала важливу роль в своїй громаді. Вона належала до племен кочівників, у яких не було постійних поселень, і вони не залишили жодних будівель, лише поховальні кургани.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.