дивись.info

Питання про запуск швидкісного сполучення між Львовом і Ужгородом вже у роботі, – Ганущин

Питання про запуск швидкісного сполучення між Львовом і Ужгородом вже у роботі, – Ганущин

Час переходити до робочого формату у питанні запуску швидкісного залізничного сполучення між Львовом та Ужгородом, вважає голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Він також зазначив, що побільшало охочих допомогти із запуском «Інтресіті».

Так Ганущин відреагував на тезу Андрія Садового щодо стратегічної важливості належного транспортного сполучення із Закарпаттям.

Олександр Ганущин у коментарі ІА Дивись.info додав, що про ідею швидкісного залізничного сполучення із Закарпаттям заговорили ще після відкриття Бескидського тунелю. «Ідею запуску швидкісного залізничного сполучення почали просувати ще з того моменту, як відбулося урочисте відкриття Бескидського тунелю. Адже про що говорити, якщо потяг повинен чекати з одного чи з іншого боку тунелю. Тобто цією темою ми займаємося з травня, коли був відкритий Бескидський тунель, – пояснив голова ЛОР. – Приємно, що до цього процесу долучилися й інші люди, зокрема міський голова Львова. Я не зовсім розумію його участь у цьому процесі, але мінімум приємно, що його медіа чи то пак медіа його дружини допомагають просувати цю ідею.

Що стосується позиції міністра (Володимира Омеляна – ред.), то особисто для мене вона є цілком вичерпна. Зараз питання вже перебуває на робочій стадії. Я чекаю на робочу нараду, де ми будемо обговорювати строки і таке інше. Нагадую, що раніше, коли йшлося про львівську територію, за допомогою наших народних депутатів нам вдалося налагодити транспортний зв’язок на Перемишль за півтора місяця. Нам тоді ніхто не вірив. Я вважаю, що буде адекватною відповіддю на ініціативу угорської сторони, яка дійсно дотягнула вузьку колію до Мукачева, з’єднаднати Закарпаття потягом «Інтерсіті» з угорською столицею. Це буде ганьба, якщо курсуватиме прямий потяг між Будапештом і Мукачеве, а належного швидкісного з’єднання з України до столиці Угорщини не буде».

Ганущин також додав, що наразі питання просувається повільніше через відпустки: «Хочу зазначити, що сплеск активності не зовсім причетних людей нам все ж на руку. Найгірша ситуація зараз через те, що літо, бо частина людей перебуває у відпустках, тому розгляд питання відбувається не зовсім у робочому режимі.  З цього приводу я спілкуюся з людьми з Мінтрансу раз на тиждень, інколи частіше. Тобто як на літо, то темпи цілком задовільні. Вони обіцяли зробити всі обрахунки і після того заходити у робочий формат наради. Сподіваюся, що вона відбудеться у серпні. Закарпаттю цей проект потрібен ще більше, ніж нам. З головою Закарпатської обласної ради про це востаннє я спілкувався буквально сьогодні. Є цілковите сприяння і розуміння. Там ще є питання, яке стосується аеропорту, оскільки є нерозв’язані моменти зі Словаччиною, тобто там не все так просто. Загалом Закарпаття однозначно за, але від них набагато менше залежить».

До слова, як пише ЦТС, тестовий запуск “Тарпана” за таким маршрутом уже відбувся сьогодні. «В ніч з 7 по 8 серпня відбулася експериментальна поїздка двосистемного швидкісного електропоїзду ЕКр1 виробництва Крюківського вагоназаводу зі Львова в Ужгород, – пише ЦТС із посиланням на Ужгородську дирекцію залізничних перевезень. Поїзд пройшов по маршруту Львов-Лавочное-Мукачево-Ужгород. Тестова поїздка була здійснена з метою визначення можливості курсування нової поїздки Київ-Львів-Мукачево-Ужгород, підтвердження динамічних характеристик рухомого складу та визначення максимальних швидкостей руху.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.