дивись.info

Москалькова заявила, що Сенцова не можна обміняти на Седікова, бо вони обоє громадяни Росії

Москалькова заявила, що Сенцова не можна обміняти на Седікова, бо вони обоє громадяни Росії
Фото: Прямий

Уповноважена РФ Тетяна Москалькова стверджує, що режисера Олега Сенцова не можна обміняти на Олексія Седікова, який відбуває термін в українській в’язниці за тероризм, оскільки вони обоє громадяни Росії.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала уповноважена з прав людини ВР Людмила Денісова.

«Поговорила із уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москальковою про можливі шляхи вирішення ситуації зі станом здоров’я Олега Сенцова. Йшлося й про можливий обмін Олексія Седікова на Олега Сенцова. Тетяна Москалькова сказала, що є юридичні нюанси – Росія вважає Олега Сенцова громадянином Російської Федерації, тому обмін громадянина Росії на громадянина Росії неможливий. На моє зауваження, що є документальне підтвердження з боку РФ, що Олег – громадянин України, і він по всіх документам прибув відбувати покарання в Лабитнангі, в ІК-8 саме як громадянин України, почалася так би мовити «стара пісня»… всі кримчани, які не відмовилися від громадянства РФ, автоматично набувають російського громадянства», – написала Денісова.

І зазначила, що ситуація потребує швидкого реагування.

«Від перебування в міській лікарні Лабитнангі Олег відмовився. Але там й немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології.

Тому я попросила Тетяну Москалькову, аби вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя», – додала омбудсмен.

Звернення мами вже передали в Спецкомісію з помилування.

«Я попросила Уповноваженого РФ пришвидшити цю справу щодо помилування або обміну з огляду на критичну ситуацію», – наголосила Денісова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.