дивись.info

На Старосамбірщині відбулась прадавня проща Галичини Кальварія

На Старосамбірщині відбулась прадавня проща Галичини Кальварія

Сьогодні, 12 серпня, біля села Губичі на Старосамбірщині, відбулась прадавня проща до Пацлавської чудотворної ікони Богородиці – Українська Кальварія. Серед учасників прощі – перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Розпочалась проща Хресною дорогою. Опісля відбулась Свята Літургія, яку очолив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир Груца.

По завершенню Богослужіння віряни чисельно приступили до Святих Таїнств і Святого Причастя. Представники духовенства провели чин освячення води на чудотворному джерелі та чин молитви над хворими.

Довідково

Дерев’яна церква Святого Духа у с. Губичі, що на Старосамбірщині, побудована за різними версіями у 1453 або 1630 році. Цей храм люди ще називають «Пастушкова церква». Дерев’яна церква також відома як Кальварія Пацлавська, адже неподалік (3 км) розташована свята Пацлавська гора, куди ще з XIV століття український народ поспішав до чудотворної Пацлавської ікони (ікони Богородиці, яку, відповідно до підпису на ній написав «чернець Лаврентій року Божого 1409»).

У 1923 році, під час святкувань ювілею священномученика Йосафата (Кунцевича) Владика Йосафат (Коциловський) освятив Хресну дорогу при церкві на Пацлавській горі, яка й отримала назву «Кальварія».

Копія Пацлавської чудотворної ікони Богородиці (оригінал чудотворної ікони в 1945 р. пропав) нині належить греко-католицькій громаді Губич. Щороку проща до церкви Святого Духа відбувається у другу неділю серпня. У цей день прочани випрошують у Пацлавської Божої Матері ласки для себе, своїх родин, Церкви та українського народу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.