дивись.info

Українці активно скуповують нерухомість у Польщі

Українці активно скуповують нерухомість у Польщі

Українці виявилися найактивнішими серед іноземців покупцями польської житлової нерухомості. Ті, хто обзаводиться квартирами у Варшаві і Кракові, або переїжджають сюди назовсім, або розраховують на стабільний дохід від здачі житла в оренду, або купують його для дітей, які навчаються в Польщі, пише НВ.

Із 264 тис. кв. м, які у 2017-му скупили іноземці, 70 тис. кв. м дісталися українцям. Таким чином українці заткнули за пояс німців та британців – колишніх лідерів польського ринку.

Карол Кепка з польської Асоціації девелоперів розповідає НВ, що українці стали найбільшими іноземними покупцями місцевої нерухомості. «Найбільш популярними серед іноземців є Варшава, Краків та Вроцлав, – пояснює він. – Ці міста пропонують багато можливостей – робочі місця, освіту». Загалом, все те, чого так не вистачає українцям вдома.

Артур Бразілевський, засновник компанії Homium, яка займається продажем нерухомості в Європі, називає ще кілька чинників, що стимулюють українців до придбання житла в Польщі: це політична й економічна нестабільність в Україні та крихкість національної банківської системи. Депозитні ставки тануть. Гривня девальвує. У такі моменти бажання вкластися у щось стійке, наприклад, у зарубіжну нерухомість, як ніколи високе.

«Коли долар штурмував позначку у 33 грн, в нас менеджери просто не встигали брати трубку і відповідати на дзвінки», – згадує Бразілевський лютий 2015-го.

З українцями або без, польський ринок нерухомості на підйомі. Катажина Куневич, партнер польської консалтингової компанії на ринку нерухомості REAS, розповідає, що від 2015 року зростання продажів квартир стало систематичним. Та й перша половина 2018-го підтвердила, що попит на первинному ринку не слабшає. У даному сегменті Польща зберігає лідерство у країнах Центральної та Східної Європи. Ось тому підтвердження: за останні п’ять років у цій частині світу зведено 1,5 млн квартир, з них майже 800 тис. (53%) – у Польщі, причому 6% із них – у Варшаві. Таким чином польська столиця перетворилася на найбільший ринок житла в регіоні.

Бразілевський, засновник компанії Homium, наводить цифри, які підігрівають попит на польське житло серед земляків. Здача в оренду житла приносить у середньому 7% річних від суми інвестиції. А подорожчання самого активу на 3-5% на рік робить вкладення у польський новобуд доцільним.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.