дивись.info

Син Стуса був у журі поетичного конкурсу Медведчука і редактором журналу Рубана

Син Стуса був у журі поетичного конкурсу Медведчука і редактором журналу Рубана

Син українського поета та дисидента Василя Стуса Дмитро Стус у 2013 році був членою журі поетичного конкурсу, який організовувала ГО «Український вибір» Віктора Медведчука, а до цього очолював журнал видавництва Володимира Рубана, якого називають партнером Медведчука.

Про це повідомляє Espreso.TV.

За останніми новинами, зараз Дмитро Стус виступає проти показу Медведчука у фільмі про батька. І також, він відмовився співпрацювати з творцями фільму.

Відеозапис із конкурсу, що відбувався у клубі «Sorry бабушка», було оприлюднено на YouTube рухом «Відсіч» у березні 2013 року.

«Дмитро Стус, син Василя Стуса продався вбивці свого батька – Віктору Медведчуку. Тепер він працює на кишенькову організацію Медведчука “Украинский выбор”», – писали тоді активісти «Відсічі».

На відео одна із конкурсанток задала питання Стусу-молодшому про те, як він ставиться до того, що «людина, яка засадила його батька» фінансує цей проект.

«Така людина тут сидить – Дмитро Стус. Не очікувала вас тут побачити. Скажіть, а яке ваше ставлення до того, що подібні літературні заходи в якості політичного піару оплачує людина, яка засадила великого українського поета Василя Стуса за грати?», – запитала дівчина.

Дмитро Стус відповів, нібито не знав, хто спонсор цього конкурсу (хоча на сцені висів великий логотип «Український вибір»).

Слова Дмитра зал зустрів сміхом і вигуками, мовляв, про спонсора знали усі.

Стус-молодший після цього звинуватив дівчину в політизованості і заявив, що вона «говорить не своїми словами».

«Я давно вже працюю в культурі і хочу вам сказати, що дуже мало людей, які підтримують поетичні конкурси. А для вас я хочу сказати, і ваших колег: ви занадто залежите від політики. Якщо ви вже говорите про Василя Стуса, то в нього є дуже добрі слова: “А ще зневажаю політиків”. Люди, які служать політикам, – це ще гірше. В даному випадку ви говорите не своїми словами», – сказав син поета.

І додав, що може піти з заходу, якщо дівчині «стане легше». Однак не пішов.

Письменник Юрій Винничук водночас нагадав, що Дмитро Стус був головним редактором журналу «Київська Русь» у 2006-2013 роках. Генеральним директором цього видавництва був «креатура Медведчука» Володимир Рубан (підозрюваний у змові з Надією Савченко в підготовці теракту в Києві).

Віктор Медведчук був адковатом Стуса. Згідно з історичними хроніками, на судилищі Медведчук не захищав поета, а погодився із позицією обвинувачення на процесі 1980 року. За нібито антирадянську діяльність поета засудили на 10 років примусових робіт і 5 років заслання, звідки він вже живим не повернувся.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.