дивись.info

Вчені довели шкоду електронних сигарет

Вчені довели шкоду електронних сигарет

Вейпінг може пошкоджувати життєво важливі клітини імунної системи та призводити до хронічних захворювань легень.

Дослідники застерігають від поширеної думки, що електронні цигарки є безпечними, повідомляє Укрінформ.

В ході експериментального дослідження вчені виявили, що пара електронної сигарети руйнує важливі імунні клітини в легенях та різко посилює ризик запалення.

«Я не вірю, що електронні сигарети є більш шкідливими, ніж звичайні цигарки, але ми повинні мати обережний скептицизм, щодо їх безпеки, у яку нас змушують вірити», – сказав  Девід Тікетт, професор Бірмінгемського університету, який очолив дослідження.

Попередні дослідження зосереджувались на хімічному складі рідини в електронній сигареті до того, як ця рідина починає випаровуватися. У цьому дослідженні науковці розробили механічну процедуру для імітації вейпінгу в лабораторії з використанням зразків легеневої тканини, взятої у восьми некурців.

Вони виявили, що пара викликає запалення і порушує діяльність альвеолярних макрофагів – клітин, які видаляють потенційно шкідливі частинки пилу, бактерії та алергени. Деякі результати були схожі на ті, які спостерігають у постійних курців і людей з хронічними хворобами легень. У той же час дослідники застерігають, що це результати, отримані тільки в лабораторних умовах протягом 48 годин, та кажуть, що необхідні подальші дослідження, щоб краще зрозуміти вплив вейпінгу на здоров’я у довгостроковій перспективі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.