дивись.info

Синютка віддав спірний ангіограф Дрогобичу, а не обласній лікарні

Синютка віддав спірний ангіограф Дрогобичу, а не обласній лікарні
Фото ілюстративне

Одна із двох куплених ангіографічних систем Optima IGS 330 дістанеться Дрогобицькій комунальній лікарні, інша – Львівському обласному кардіоцентру.

Відповідне розпорядження 10 серпня підписав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Визначити отримувачами систем ангіографічних Optima IGS 330, придбаних комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» як розпорядником бюджетних коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету на придбання ангіографічного обладнання, такі заклади охорони здоров’я:

комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр» (ідентифікаційний код юридичної особи 20761112, місцезнаходження: вул. Кульпарківська, буд. 35, м. Львів, Львівська область, 79015);

комунальне некомерційне підприємство Дрогобицької міської ради «Дрогобицька міська лікарня № 1» (ідентифікаційний код юридичної особи 13815703, місцезнаходження: вул. Шептицького, буд. 9, м. Дрогобич, Львівська область, 82100)», – йдеться у розпорядженні.

Крім того, зазначається, що медичні заклади повинні забезпечити наявність кваліфікованого медичного та іншого технічного персоналу, здатного забезпечити функціонування медичного обладнання відповідно до технічних характеристик та вимог до його експлуатації.

Нагадаємо, тендер на закупівлю ангіографа Львівська обласна клінічна лікарня оголосила на початку березня нинішнього року. Згідно із документацією, йшлося про два апарати. Вартість тендеру – 50 мільйонів гривень. Замовник – Львівська обласна клінічна лікарня. У торгах взяли участь дві компанії – ТОВ «Астріум» та ТОВ «Протек Солюшнз Україна».  Перемогла остання із пропозицією 49 мільйонів 300 тисяч гривень.

Зрозуміло, що на появу у своїх стінах новенького ангіограма розраховували саме у Львівській обласній клінічній лікарні, де діє один з найбільших в Україні центрів судинної хірургії. Адже  ангіографічна система, з якою працювали медики, належала благодійному фонду, до того ж вже вичерпала свій робочий ресурс. Тому хірурги працювали практично наосліп. І саме брак сучасного ангіографа став причиною не однієї смерті у стінах лікарні.

Коли стало відомо, що, цілком ймовірно, один з ангіографів передадуть Дрогобичу, де немає підготовлених судинних хірургів, провідні медики ЛОКЛ почали гримати в усі можливі двері – від головного лікаря і керівника департаменту до міністерства.

Обласні функціонери вирішили дистанціюватися і заявили, що питання, куди підуть ангіографічні системи, визначать у МОЗ. ІА Дивись.info отримала офіційну письмову відповідь на свій запит.

«З питань уточнення отримувачів агіографічних систем департамент охорони здоров’я ЛОДА звернувся до Міністерства охорони здоров’я України. Після отримання відповіді зазначене обладнання буде розподілене у визначені заклади охорони здоров’я», – йшлося у відповіді від 17 травня.

Але вже 10 серпня голова ЛОДА підписав розпорядження, яким скерував обладнання вартістю понад 23 мільйони гривень до Дрогобича.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.