дивись.info

ГПУ відкрила справу проти екс-чиновників, причетних до «справи Манафорта»

ГПУ відкрила справу проти екс-чиновників, причетних до «справи Манафорта»

Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо держслужбовців, які мали стосунок до перерахунку коштів політичному консультанту екс-президента Януковича Полу Манафорту.

Про це сказав на брифінгу генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє Укрінформу.

«Ми дійсно зареєстрували кримінальне провадження за ймовірними правопорушеннями цих державних службовців, які, ймовірно, управляли фірмами і не передали їх в управління третім особам, як це вимагається українським законом. Дано відповідне доручення провести слідчі дії Державній фіскальній службі», – сказав Луценко.

За його словами, у «справі Манафорта» лунають свідчення про те, що він отримував кошти від конкретних українських політиків, які на той момент були державними службовцями: або народними депутатами, або працівниками Адміністрації Президента, або Кабміну. А відповідно до чинного законодавства вони не мали права бути розпорядниками будь-яких бізнес-структур і мусили передати бізнес в управління третім особам, наголосив Луценко.

Генпрокурор зауважив, що Державна фіскальна служба буде працювати з тими юрисдикціями, на території яких розташовані офшорні кампанії, згадані під час американського процесу, «а це не швидкий шлях». І якщо буде доведено, що «надати кошти Манафорту – це була вказівка конкретного українського держслужбовця, чи депутата, звичайно, він буде нести відповідальність згідно з чинним українським законодавством», заявив керівник ГПУ.

Відповідаючи на запитання журналістів, генпрокурор сказав, що Рінат Ахметов на той час був народним депутатом.

Луценко також відзначив плідну співпрацю з ФБР у справі Манафорта, яку потім передали спецпрокурору США Роберту Мюллеру. «Я йому направив лист про готовність співпрацювати у разі необхідності. До нас вони не звертались і провели своє розслідування, яке зараз завершується судовим процесом. Основне обвинувачення Манафорта полягає у тому, що він, отримавши кошти від українських політиків, не сплачував податки США. В цьому правопорушенні немає юрисдикції України», – підкреслив генпрокурор.

Як повідомлялося, 31 липня в США розпочався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.

Слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з «Партією регіонів» і «Опозиційним блоком».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.