дивись.info

Синод, на якому українській церкві можуть надати Томос, перенесли на жовтень

Синод, на якому українській церкві можуть надати Томос, перенесли на жовтень

Засідання синоду Вселенського патріархату, на якому можуть підписати Томос щодо надання українській церкві автокефалії, перенесли з 10 вересня на 9-11 жовтня цього року.

Про перенесення дати засідання синоду ВВС News Україна повідомив архімандрит РПЦ Кирило (Говорун).

Архімандрит Кирило керував відділом зовнішніх зв’язків УПЦ МП, а з 2009 року деякий час у Москві працював у розпорядженні патріарха РПЦ, займав високі посади. У 2014 році він покинув Росію і більше туди не повертався. Останніми роками знаний богослов викладає у США.

20 серпня у Києві пан Говорун презентував власну книгу та прочитав публічну лекцію «Після Томосу», в якій розповів про останні подробиці процесу надання українській церкві автокефалії.

Тоді пан Говорун повідомив, що найближчими часом для вирішення українського питання у Константинополі відбудуться кілька ключових подій.

Найперше – візит до Вселенського патріарха Варфоломія голови РПЦ Кирила 31 серпня. Потім українське питання мають обговорити на синаксі Константинопольського патріархату 1-3 вересня, а підписати Томос мають під час засідання священного синоду 10 вересня.

Проте, за оновленою інформацією, засідання синоду перенесене з вересня на 9-11 жовтня, повідомив архімандрит Кирило.

За його словами, під час засідання синоду можна очікувати трьох варіантів розвитку подій.

Найбільш імовірний сценарій – на засіданні синоду підпишуть Томос щодо української автокефалії.

Другий сценарій – Томос одразу не підпишуть, а відновлять київську митрополію, а вже потім її трансформують в автокефальну церкву.

Третій сценарій – на синоді ухвалять рішення про відтермінування на якийсь час українського питання.

«Наразі все залежить від результатів візиту патріарха РПЦ Кирила до Вселенського патріарха 31 серпня», – акцентував архімандрит Кирило, який вважає, що саме цей візит ще якось може вплинути на рішення Константинополя щодо України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.