дивись.info

Українська мережа АЗС фінансує окупантів у Криму та на Донбасі, – СБУ

Українська мережа АЗС фінансує окупантів у Криму та на Донбасі, – СБУ

СБУ виявила механізм фінансування окупаційної влади Криму та Донеччини через незаконне функціонування мережі автозаправних станцій на тимчасово окупованій території України.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

З’ясувалося, що деякі українські комерційні структури мали схему зі збереження контролю над діяльністю мережі АЗС в анексованому Криму (щонайменше дев’ять станцій) та на окупованій Донеччині (близько десяти станцій).

При цьому управління підприємницькою діяльністю станцій здійснювалось менеджментом материнської структури.

«З отриманих прибутків від реалізації продукції АЗС ділки сплачували до “бюджетів” окупаційних адміністрацій так звані “податки”. За інформацією спецслужби, частина продукції вказаних АЗС використовувалась для забезпечення псевдодержавних утворень», – наголосили у СБУ.

Під час обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання фігурантів провадження силовики знайшли печатки фірм, на які оформлювались зазначені АЗС, а також  документи та комп’ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність.

Попри те, що СБУ не вказала назву АЗС, відомо, що 21 серпня силовики провели обшуки в офісах АЗС «ОККО» через підозру у фінансуванні терроризму. Про це заявив президент «Концерн Галнафтогаз» Віталій Антонов.

За його словами, з 2014 року їхня АЗС не працює на окупованих територіях, а також не має відносин з бізнес-структурами самопроголошених республік на Донбасі.

«У республіці Крим наші заправки експлуатуються трудовим колективом, але вони у нас їх орендують. Це наші українці, які годують свої сім’ї. Вони там перебувають волею долі і ми фінансуємо їх, а не режим РФ», – пояснив Антонов.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.