дивись.info

Україна і Польща спільно проведуть аудит транскордонних перевезень небезпечних відходів

Україна і Польща спільно проведуть аудит транскордонних перевезень небезпечних відходів

30  серпня  у Львів відбулася робоча зустріч голови Рахункової палати Валерія Пацкана  та президента Вищої палати контролю Республіки Польща Кшиштофа Квятковського,  під час якої підписано  Львівську  декларацію про співробітництво та партнерство.

Враховуючи вже існуючі відносини в рамках міжнародних організацій вищих органів контролю INTOSAI та EUROSAI ця Декларація стане основою для нових ініціатив у сфері співробітництва та зміцнення зв’язків.

Під час робочої зустрічі обговорили окремі питання проведення міжнародного координованого аудиту щодо стану дотримання Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням (аудит виконання рекомендацій).

Усвідомлюючи загальну важливість проблеми небезпечних відходів, ВОФК Республіки Польща, Словацької Республіки та України ще 2007 року провели міжнародний аудит щодо контролю транскордонного руху відходів між їхніми країнами в рамках норм Базельської конвенції. А у 2018 році планується розпочати міжнародний аудит стану дотримання вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням (аудит виконання рекомендацій).

Також учасниками двосторонньої робочої зустрічі підписано спільне звернення до керівників вищих аудиторських інституцій країн-членів робочої групи EUROSAI з аудиту коштів, виділених на попередження та ліквідацію наслідків катастроф та до Президента ВОФК Словацької Республіки з пропозицією підтримати ініціативу України та Польщі щодо проведення згаданого міжнародного координованого аудиту стану дотримання вимог Базельської конвенції, яка є надзвичайно актуальною для України та світу.

Довідка

Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням 1989 року є однією з найглобальніших природоохоронних угод, учасниками якої на даний момент є 187 країн світу та Європейський Союз. Вона має на меті встановлення суворого контролю за транскордонним перевезенням небезпечних та інших відходів для захисту здоров’я людей і навколишнього середовища від шкідливих наслідків, які можуть з’явитися в результаті утворення і використання цих відходів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.