дивись.info

Що буде із субсидіями споживачів, в яких немає газових лічильників

Що буде із субсидіями споживачів, в яких немає газових лічильників

Мінсоцполітики планувало забрати субсидії у споживачів, які не мають газових лічильників, проте уряд зняв з розгляду це питання, повідомляє УНН.

Так чиновники хотіли стимулювати населення до встановлення лічильників та економії газу. При цьому питання щодо припинення надання субсидій домогосподарствам, в яких не встановлені лічильники на електроенергію, гарячу та холодну воду міністерство не опрацьовувало.

«Пільги та субсидії надаються населенню в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами, у тому числі природним газом. Відповідні нормативи споживання встановлені постановою КМУ від 6 серпня 2014 року №409. Мінсоцполітики ініціювало зміни до цієї постанови, якими передбачалося з 1 жовтня 2018 року не надавати пільги та субсидії на оплату послуг газопостачання споживачам, у яких немає індивідуальних лічильників газу, і які відмовилися встановлювати їх за рахунок державного/місцевого бюджетів або власних коштів операторів газорозподільних систем», – розповіли у Мінсоцполітики.

У такий спосіб міністерство хотіло стимулювати населення до встановлення лічильників газу як одного з мотивуючих факторів до енергозбереження.

«Наразі, проект постанови про внесення змін до постанови №409 знято з розгляду урядом», – зауважили у Мінсоцполітики.

При цьому, відомство не опрацьовувало питання припинення надання субсидій домогосподарствам, в яких не встановлені лічильники на електроенергію, гарячу та холодну воду.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики стверджують, що на субсидіантів, які сумлінно сплачують свою обов’язкову частку платежу, можливе підвищення ціни на газ не вплине.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.