дивись.info

Кому підвищили пенсійний вік в Україні

Кому підвищили пенсійний вік в Україні

З 1 січня 2019 року на пенсію у віці 60 років зможуть вийти лише ті, хто має 26 років стажу. Натомість іншим необхідно буде працювати до 63 років або до 65 років. Про це йдеться в ухваленому законі «Про підвищення пенсій», повідомляє 5 канал.

Зазначається, що з 2019 року люди, які мають менше ніж 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію. 60-річні українці, які в наступному році будуть мати лише 15 років стажу, зможуть вийти на «заслужений відпочинок» в 65 років. Ті, у кого від 16 до 25 років стажу – в 63 роки.

До 2028 року вимоги будуть підвищуватися на 12 місяців щорічно. Ідея реформи полягає у тому, що хто працював, той і виходить на пенсію. Якщо працював, але менше ніж 35 років (до 2028-мго), то заслужений відпочинок переноситься. У Міністерстві соціальної політики підрахували, що в 2028-му лише 55% виконають вимоги щодо стажу. Інші будуть працювати до 63 і 65 років. Фактично кількість українців пенсійного віку, але без пенсій, буде зростати з кожним роком. Своєю чергою, кількість тих, хто вийде на пенсію в 65 років, зміниться за 10 років незначно.

Внаслідок такого нововведення відбудеться різке зростання кількості українців, які офіційно «втратили працездатність», але при цьому не отримують пенсію і змушені продовжувати працювати. Оскільки уряд не підвищив загальний пенсійний вік, у роботодавця залишається більше можливостей для звільнення українців старше 60 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.