дивись.info

Вакцинація захищає гаманець: Супрун закликає робити щеплення від вірусів

Вакцинація захищає гаманець: Супрун закликає робити щеплення від вірусів

Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу.

Про це повідомляє в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Зазначається, що в Україні, за пронозами World Health Organization (WHO), ймовірно циркулюватимуть:

  • вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Від цих вірусів очікують три вакцини, одна з яких вже зареєстрована в Україні, друга завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі.

Вакцини будуть доступні в аптеках вже протягом місяця, де їх можна буде придбати та вчасно зробити щеплення в закладі охорони здоров’я.

МОЗ України не закуповує вакцини від грипу централізовано за кошти платників податків. Такі вакцини можна придбати за власний кошт або отримати безоплатно, якщо організація або місцева влада вирішать їх закупити.

«Фахівці МОЗ України зробили все необхідне, щоби ми всі могли добре підготуватися до епідсезону. Вакцина – надійний засіб, щоби зменшити ризики захворіти та уникнути серйозних ускладнень. Втім, за останні 3 епідсезони вакцинувалися в середньому лише 0,5 % громадян», – написала Супрун.

Місцевій владі та підприємствам рекомендують забезпечити вакцинацію від грипу українців. Особливо тим, хто є в групах ризику – медичним працівникам, вчителям, дітям до 5 років, вагітним, літнім людям (65+), і людям з хронічними хворобами.

Вакцинація, окрім здоров’я, захищає й гаманець: за різними оцінками, витрати на лікування грипу чи ГРВІ коливаються від 400 до 2700 гривень у залежності від тяжкості захворювання, а вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складає близько 200 гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.