дивись.info

На Волині священик УПЦ МП відмовився відспівувати 9-річну дитину, хрещену в церкві КП

На Волині священик УПЦ МП відмовився відспівувати 9-річну дитину, хрещену в церкві КП

У селі Озеро Ківерцівського району Волинської області священик Української православної церкви Московського патріархату відмовився відспівати дев’ятирічну ромську дівчинку, яка померла від раку, пише НВ.

Як повідомили родичі дівчинки, священик пояснив свою відмову тим, що дитину хрестили у церкві Київського патріархату. Відтак обряд поховання, на його думку, має відбуватись у цій же церкві.

«Де вона хрестилася – там, каже, хай і проводять обряд. Це неправильно», – розповіла бабуся померлої Ганна Чужук.

Представник Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський заявив, що священик діяв за правилами, оскільки Московський та Київський патріархати належать до різних конфесій.

«Все це тому, що УПЦ і УПЦ КП – різні конфесії. Так само і в інших конфесіях. В Римо-католицькій церкві не відспівують представників, наприклад, Християн Віри Євангельської», – пояснив священнослужитель.

За словами рідних, провести церковний обряд поховання вже погодився священик із сусіднього села, де знаходиться найближча церква Київського патріархату.

Нагадаємо, що подібний випадок стався в Запоріжжі, де священик МП під час похорону відмовився відспівувати загиблого дворічного малюка через те, що дитину хрестили в Київському патріархаті.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.