дивись.info

З’явився текст поправок Порошенка до Конституції України

З’явився текст поправок Порошенка до Конституції України

На сайті Верховної Ради оприлюднили текст президентського законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваженнях Верховної Ради буде «реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору».

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. А Кабінет міністрів, у свою чергу, забезпечуватиме реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі конституційними змінами пропонують закріпити, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про те, що «використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою». Нагадаємо, цей пункт дозволяв тривалий час перебувати в Криму базам Чорноморського флоту Росії, яка, згодом, анексувала Крим.

У пояснювальній записці до законопроекту Порошенко зазначив, що російська збройна агресія спричинила докорінні зміни у зовнішньому та внутрішньому безпековому середовищі України, що обумовлює необхідність пошуку нових механізмів гарантування національної безпеки та чіткого закріплення в основному законі держави незворотності цивілізаційного вибору України, уособленням якого є європейська та євроатлантична інтеграція України.

«Для Українського народу інтегрування до ЄС та НАТО є рівнозначним забезпеченню незалежності нашої держави», – написав Петро Порошенко у пояснювальній записці й додав, що курс України на вступ до ЄС і НАТО підтримує «переважна більшість українського суспільства».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.