дивись.info

Сьогодні було підписано Декларацію щодо створення Карпатської стратегії

Сьогодні було підписано Декларацію щодо створення Карпатської стратегії

Сьогодні, 5 вересня, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав Декларацію про наміри щодо створення нової макрорегіональної стратегії ЄС для розвитку Карпатського регіону України, Польщі, Угорщини та Словаччини.

Про це повідомили в уряді.

«Ця стратегія про те, що Європа стає сильнішою, коли є сильними її регіони. Це нові можливості забезпечення конкурентоспроможності, фінансових інструментів, регіональні програми для пріоритетного розвитку країн та проектів: інфраструктурних, екологічних, туристичних наукових, інноваційно-інвестиційних», – прокоментував документ Степан Кубів.

Так завдяки запровадженню Україною процесів децентралізації, в рамках якої власне територіальні громади отримали нові значно ширші фінансові можливості для співфінансування при реалізації транскордонних проектів.

«Сьогодні ми створюємо нову історію для Карпатського регіону. Але маємо попереду багато спільної роботи, бо на основі даного документа ми маємо сформувати в майбутньому більше можливостей для розвитку наших країн та її регіонів, забезпечення високого рівня життя людей», – зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр наголосив, що Макрорегіональна Стратегія передбачатиме відповідність пріоритетним напрямам співробітництва відповідно до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат. Таке поєднання має забезпечити розвиток співпраці держав Карпатського краю.

З оптимізмом відреагували і у Львівській обласній раді. Голова ЛОР Олександр Ганущин зазначив, що підписання Карпатської стратегії просуває ідеї, пов’язані з розвитком Карпат.

«Уряди країн ЄС Польщі, Угорщини, Словаччини підписали декларацію про наміри офіційно скерувати на Єврокомісію проект макрорегіональної стратегії ЄС для Карпат. Гратулюю команді Міністерства інвестицій та розвитку Польщі», – написав Олександр Ганущин на своїй сторінці у Fb.

Однак додав, що виступ представника департаменту регіональної політики European Commission засвідчив – радіти ще рано.

«Ми почули ті ж тези, що на зібраннях понад два роки тому – «… є Дунайська стратегія, треба подумати чи новий інструмент буде дієвим» тощо. Тому Михайло Рівіс і колеги, ще рано потирати руки, попереду ще багато спільної праці, щоби у новій Європейській перспективі ЄС після 2020 року карпатські проблеми отримали свій рядок. Спільно, на рівні регіонів, і урядів слід попрацювати на те, щоб до декларації долучилися Чехія і Сербія. Переконаний, українська центральна влада теж не залишатиметься осторонь. Як би там не було – за ці останні дні ми усі разом стали трішки ближче до мети», – написав Олександр Ганущин.

Довідково

Нова макрорегіональна Стратегія ЄС для Карпатського регіону має стати Дорожньою картою сприяння ефективному регіональному розвитку Карпат та можливістю для вирішення спільних завдань розвитку місцевої інфраструктури, відновлювальних джерел енергії, туризму та рекреації; традиційного гірського сільського, лісового господарства, захисту навколишнього середовища та збереження культурної спадщини, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, кластерів та інших новітніх організаційних форм виробничо-господарської діяльності.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.