дивись.info

Кремль задіяв потужні важелі спротиву, щоб не допустити надання томосу, – Єлісєєв

Кремль задіяв потужні важелі спротиву, щоб не допустити надання томосу, – Єлісєєв

В Адміністрації президента нарікають, що окремі українські політики чинять перешкоди створенню єдиної помісної православної церкви.

Про це заявив заступник глави АП Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю BBC News Україна, пише УП.

«За підсумками контактів президента та останнього візиту делегації Вселенського патріарха до України, є розуміння того, що рішення про надання томосу є незворотнім. Інше питання – коли це станеться», – каже Єлісєєв.

Він наголосив, що ця справа потребує об’єднання всієї української влади та політиків.

«На жаль, часові рамки іноді можуть перенести не через Вселенського патріарха, який демонструє повну рішучість та підтримку, а через українських політиків. Вони, переслідуючи політичні виборчі цілі, намагаються переконати окремих патріархів у необхідності відкласти томос», – каже заступник голови АП.

Єлісєєв наголосив, що Україна ніколи ще не була так близько до отримання рішення про Томос. З іншого боку, потрібно обережно ставитися до заяв про часові рамки. Оскільки Москва задіяла потужні важелі протидії.

«Для Кремля це питання життя і смерті самої ідеології так званого «Русского мира». Тому сьогодні включилися досить потужні, в тому числі фінансові, важелі тиску і впливу російської сторони на церковні інстанції», – каже посадовець.

«Ми розуміємо, що чим далі у даті відкладається це рішення, тим більше шансів у РФ протидіяти процессу… Але треба спокійно, зважено і в повній суспільно-політичній єдності працювати на прискорення строків отримання томосу», – наголосив Єлісєєв.

Як повідомлялось, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдина помісна церква у країні буде створена до кінця поточного року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.