дивись.info

В Асоціації постачальників торгових мереж розповіли про подорожчання продуктів

В Асоціації постачальників торгових мереж  розповіли про подорожчання продуктів

Незважаючи на прогнозовану у серпні дефляцію, ціни на продукти поповзли вверх. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.

«За розрахунками Асоціації постачальників торговельних мереж, у липні та серпні можна було очікувати дефляцію. У липні це справдилось, і дані Держстату показали зниження цін на 0,7%. Не багато, але приємно. Ці цифри підтверджували й інші джерела, у тому числі власний моніторинг нашої Асоціації у великих містах країни. Але наші дані за серпень показали, що у серпні розраховувати на дефляцію не варто. Оскільки головною причиною інфляції останніх років є зростання цін на продукти, то спостерігаючи за ними можна стверджувати що відбувається з цим економічним показником. Останній місяць літа показав підвищення вартості 77% продуктів, які моніторяться державою. І хоча падіння вартості інших було суттєвим, навіть до 32%, як морква, але її одну весь місяць їсти не будеш», – написав Дорошенко.

І зазначив, що лідером серпневого цінового забігу стала картопля, яка додала 11%.

«До трійки увійшли також куряче філе +7% та бройлер +4%. Як можна зрозуміти державних дотацій на вирощуванні птиці вже не вистачає. Варена ковбаса показала зростання на 4%, яловичина та борошно – на 3%, капуста та свинина – трохи більше ніж на 2%. Менше 2% додали житній та житньо-пшеничний хліб, рис. На відсоток стали дорожче в серпні цукор, молоко та пшоно. Зовсім трошки, але піднялась вартість усіх інших соціальних сортів хліба та батону, манки, ячної крупи, риби, вершкового масла, сметани та м’якого сиру», – зазначив експерт.

Серед того, що стало в серпні дешевше, варто виділити овочі – морква -32%, цибуля та буряк – по -16%.

«Майже на 13% подешевшали яблука, на 6% яйця. Зовсім незначно знизилась вартість сала та гречки – менше ніж на 1%. Тому чекаємо офіційну статистику, але кожен сам відчув власним гаманцем ціни роблячи покупки та запаси на зиму. Факторами, які не дали на повну відчути свято низьких цін, стали девальвація гривні та погодні умови. І якщо перше питання можна вирішити в Національному банку, то друге лише в небесній канцелярії», – резюмував Олексій Дорошенко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.