дивись.info

З отруєного «Титаном» Армянська зникли всі птахи

З отруєного «Титаном» Армянська зникли всі птахи

На початку вересня місто «вже цілком реально задихалося», кажуть місцеві жителі. Листя на деревах не просто пожовкло і опало, як в листопаді, а почорніло і згорнулося в трубочки.

Репортаж про те, що відбувається в отруєному викидами «Титана» Армянську, опублікувала «Нова газета», пише Укрінформ.

«Місто як місто, навіть незрозуміло було, що воно так не схоже на будь-яке інше. Спочатку здогадався, що немає птахів. Зовсім! Потім мені скажуть, що, так, навіть горобці кудись поділися, а були їх хмари. Залишилися тільки ворони. Але і ворон побачив я пізніше, в селі Перекоп, яке найближче знаходиться до «Титану», відповідно, і постраждало більше інших. Штук тридцять ворон розсілися на гілках чорного, без єдиного листка, дерева, але поки я тягнув з сумки фотоапарат, вони разом знялися і кудись полетіли», – пише автор статті.

За його словами, місцеві жителі показували буро-помаранчевий наліт на кухонному посуді (не допомагали навіть закриті вікна), і говорили, що «ця погань жере залізо».

У той же час офіційно поширена «пам’ятка» рекомендує овочі-фрукти промивати перед вживанням чистою прісною водою (навіть без соди), мовляв, все буде нормально. Однак речовину, яка рясно випала на Армянськ і його околиці, чомусь намагаються не називати, зазначає журналіст.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 24 серпня 2018 року в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод «Титан», стався викид невідомого отруйної речовини. Також на Херсонщині було зафіксовано хімічне забруднення через викиди з заводу «Титан».

Згодом кримський «Титан» призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку.

6 вересня влада Херсонщини прийняли рішення евакуювати дітей з населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, які знаходяться в зоні впливу виробничої діяльності кримського заводу «Титан», а також провести оздоровлення цих дітей в дитячих оздоровчих таборах області.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.