дивись.info

РПЦ зібрала синод, щоб обговорити українську церкву

РПЦ зібрала синод, щоб обговорити українську церкву

Патріарх російської православної церкви Кирил зібрав позачергове засідання синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

Про це йдеться на сайті Московського патріархату, передає УП.

Відкриваючи засідання, Кирил заявив, що «на порядку денному одне питання, пов’язане з реалізацією рішення Константинопольського патріархату про направлення в Україну так званих екзархів».

«Зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що вони прибули в Україну і приступили до роботи», – сказав він.

У РПЦ також повідомили, що через стан здоров’я на засіданні не зміг бути присутнім митрополит Київський Онуфрій. З ним довелося спілкуватися по відеозв’язку.

Онуфрій розповів синоду, що обидва екзарха Константинопольського патріарха прибули в Україну.

«Один призначений вести переговорний процес зі стороною так званого патріарха Філарета, інший – зі стороною митрополита Макарія, глави «Української автокефальної православної церкви», – заявив він.

«Як представники канонічної церкви в Україні ми з ними спілкуватися не будемо, ну, а за тим, як розвиваються події, будемо стежити», – додав Онуфрій.

Також повідомляється, що на підставі слів Онуфрія синод РПЦ «прийме рішення, що стосуються даної теми».

Нагадаємо, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.