Європу може очікувати параліч і дезінтеграція, - Ніл Фергюсон

7665b7a7b5383691

Старший науковий співробітник Гуверівського інституту Стенфордського університету Ніл Фергюсон вважає, що Європу може очікувати параліч та дезінтеграція.

Про це Фергюсон заявив виступаючи на 15-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві, повідомляє Еспресо.TV.

«Майбутні історики, я думаю, скажуть, що Brexit – це лише примітка до великої проблеми європейської дезінтеграції. В мене є відчуття, що проблеми в рази більші, ніж може і хоче собі уявити Європа. По-перше, фінансову кризу вони не здолали, по-друге – заплуталися в арабській революції, третє – створили хаос міграційної кризи 2015-2016 років … Я боюся, що точка призначення – це параліч, а може й відкочування процесу європейської інтеграції у зворотній бік», - сказав він.

Історик додав, що джерелом значних потрясінь в близькому майбутньому може стати також Китай і «чорним лебедем» стане саме китайська криза.  На його думку, серед факторів, які можуть спричинити кризу в Китаї – демографічна криза, накопичення надмірного боргу, а також дії керівництва країни щодо взяття під контроль Інтернету та інших сфер життя – адже це пригнічує свободу творчої та наукової думки.

«Творчість та креативність – ключ до всього. Якщо китайський режим досягне успіху в оберненні Інтернету у велику машину нагляду, перше що станеться – вільна думка і творчість помруть. Я вже це бачу, мої друзі з китайських університетів кажуть, що замерзає наука», - відзначив науковець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: