дивись.info

Львівська облрада готує звернення до ЦВК щодо виборів в ОТГ

Львівська облрада готує звернення до ЦВК щодо виборів в ОТГ

У Львівській обласній раді зачитали текст звернення до Центральної виборчої комісії, яке стосується не призначення виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах. Підняв проблему заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

У зверненні, яке зачитав Гірняк, зокрема йдеться, що сьогодні в Україні під загрозою опинився процес децентралізації як такий. На перші вибори в ОТГ досі чекають 128 громад – більше 900 тисяч людей. Все тому, що ЦВК ніяк не призначить дати голосування.

«Ще 9 серпня Центральна виборча комісія звернулася до Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень у зв’язку з неузгодженостями законодавства про референдуми та додаткові місцеві вибори, – йдеться у зверненні, яке зачитав Гірняк. – Цим же рішенням ЦВК постановила, що звернення обласних державних адміністрацій щодо призначення перших і додаткових місцевих виборів будуть розглядатися лише після отримання зазначених роз’яснень.

Вважаємо таке рішення нелогічним та таким, що не має під собою жодних правових підстав. Наголошуємо, що законом про всеукраїнський референдум, який був затверджений у 2012 році, зокрема скасовано закон про всеукраїнський та місцевий референдуми. Разом з тим в законі про добровільне об’єднання територіальних громад визначено, що рішення про об’єднання можуть прийматися або на сесії місцевої ради, або на місцевому референдумі. З юридичної точки зору, в українському законодавстві біла пляма щодо регулювання референдумів, проте зовсім не йдеться про необхідність проведення місцевого референдуму для формування ОТГ.

Відтак, ми вважаємо неприпустимим зволікати із призначенням виборів на територіях ОТГ. Звертаємось до членів ЦВК із закликом виконати свої функції та не ставити під загрозу зриву реформу, яка дає можливість громадам успішно розвиватись. Децентралізацію не можна зупиняти!» – зазначено у зверненні.

«На даний момент у 128 громадах не проводяться вибори, тому що ЦВК не прийняла відповідного рішення. При чому це рішення прийняте на надуманих підставах. Я не знаю, якими міркуваннями керувалася ЦВК,але ці вибори треба призначати негайно, тому що громади втрачають своє право на об’єднання і на отримання додаткового ресурсу», – сказав у коментарі журналістам ініціатор звернення заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

Він додав, що  на Львівщині ця ситуація стосується чотирьох ОТГ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.