дивись.info

300 км/год на велосипеді: американка оновила світовий рекорд (відео)

300 км/год на велосипеді: американка оновила світовий рекорд (відео)

Американка Деніс Мюллер-Кореньок встановила світовий рекорд швидкості на велосипеді, розігнавшись до 183,9 милі на годину (295,6 кілометра на годину).

Заїзд проходив на трасі, розташованій на дні висохлого солоного озера Бонневілль в американському штаті Юта. Його рівна соляна поверхню зменшує тертя, тому на ньому регулярно проводяться різні заїзди автомобілів для встановлення максимальної швидкості.

Велосипед 45-річної Мюллер-Кореньок, яка в минулому була чемпіоном США з маунтинбайку та велотреку, був прикріплений до Драгстер, який розігнав його до швидкості 150 миль на годину. Після цього троси були відкріплений, і Мюллер-Кореньок протягом п’яти кілометрів розганялася самостійно.

Рекорд Мюллер-Кореньок ставила на спеціальному велосипеді: він був зроблений з легких вуглецевих матеріалів і обладнаний спеціальними зубчастими колесами, що використовуються на мотоциклах – вони забезпечували стійкість на великих швидкостях і дозволяли проїжджати до 40 метрів за одне натискання педалі.

Попередній світовий рекорд належав голландцеві Фреду Ромпельбергу: в 1995 році він досяг швидкості 268,7 кілометра на годину. Рекорд серед жінок до цього встановила сама Мюллер-Кореньок: в 2016 році вона розігналася до 237,7 кілометра на годину. Обидва рази вона планувала перекрити досягнення Ромпельберга; з першої спроби цього не вдалося через технічні проблеми.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.