дивись.info

Підозрюваних в отруєнні Скрипалів затримували в Нідерландах

Підозрюваних в отруєнні Скрипалів затримували в Нідерландах

Підозрювані в отруєнні Скрипалів Олександр Петров і Руслан Боширов раніше були арештовані на території Нідерландів.

Про це повідомили джерела в правоохоронних органах Нідерландів, передає УП.

За словами журналістів, джерело натякнуло, що про це затримання можна дізнатися більше, “якщо читати ЗМІ”.

“У пресі є лише один епізод подібного роду: в цьому році (нібито навесні, але точний час не повідомляється) прокуратура Нідерландів затримала двох росіян на шляху до лабораторії в швейцарському місті Шпіц, яка сьогодні відома тим, що допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Скрипаля та його дочки. При собі у затриманих були технічні засоби для злому комп’ютерної мережі”, – пишуть журналісти.

За даними слідства, вони також брали участь у зломі антидопінгового агентства WADA.

WADA при цьому заявляло, що за злом відповідальна хакерська група Fancy Bear, де, “як підтвердилося недавно, працюють співробітники двох військових частин ГРУ – №26165 та №74455”, – йдеться в повідомленні.

“Арешт на увазі, що вони були депортовані з країни, і малоймовірно, що після цього вони могли б скористатися шенгенською візою. Останньою поїздкою Петрова в зону Шенген була саме Швейцарія: в кінці січня – на початку лютого цього року. Тобто якщо Петров і Боширов дійсно були арештовані, як стверджує джерело, то це сталося саме в ході цієї поїздки”, – припускають журналісти.

У розслідуванні додають, що росіян могли затримали на території Нідерландів та передали швейцарському правосуддю, бо справа стосувалася саме швейцарської лабораторії.

Журналісти наголошують, що Петров і Боширов могли і не бути тими двома арештованими фахівцями з кібератак, про які писала преса.

Але, за словами журналістів, “такий збіг за часом і місцем не міг бути випадковим – так що якщо арешт і правда був, то вони діяли як мінімум в одній групі з “хакерами”.

Нагадаємо, 5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Александр Петров та Руслан Боширов.