дивись.info

Стали відомі переможці конкурсу «BookForum Best Book Award»

Стали відомі переможці конкурсу «BookForum Best Book Award»

20 вересня у Львівській національній філармонії оголосили результати головної книжкової премії – BookForum Best Book Award.  Загалом на конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв, а журі засідало у трьох містах: Києві, Харкові та Львові.

Про це повідомляється на сайті BookForum.

Спеціальну відзнаку у номінації «Свобода» отримує книжка «В ізоляції. Дописи про Донбас», автор Станіслав Асєєв (Васін), видавництво Люта справа.

У номінації «Класична українська література» перемогла книжка «Листи. Леся Українка» видавничий дім «Комора».

У номінації «Сучасна українська поезія» перемогу здобуває книжка «Антологія молодої української поезії», упорядник Мирослав Лаюк, видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га».

У номінації «Класична іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «Сенека. Моральні листи до Луцілія», перекладач Андрій Садомора, видавництво «Апріорі».

У номінації «Сучасна іноземна література в українському перекладі» перемогла книжка «За лаштунками в музеї», Кейт Аткінсон, видавництво «Наш Формат».

У номінації «Література для дітей віком від 0 до 5» перемогла книжка «Улюблені вірші-3», упорядник Іван Малкович, видавництво  «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га».

У номінації «Література для дітей віком від 6 до 12» перемогла книжка «Казки на ніч для дівчат бунаток», Елена Фавіллі, видавництво «Книголав» .

У номінації «Література для підлітків і YA» перемогла книжка «Повернутися з війни», авторка Наталя Нагорна, видавництво «Діпа».

У номінації «Non-fiction» перемогла книжка «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ — битва, що змінила війну у В’єтнамі», автори Гаролд Ґреґорі Мур, Джозеф Лі Ґелловей, видавництво «Астролябія».

У номінації «Біографія» перемогла книжка «Наречена Шульца», Агата Тушинська, «Видавництво 21».

У номінації «Історія» перемогла книжка «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», авторка Енн Епплбом, видавництво «HREC-PRESS».

У номінації «Візуальна книга» перемогла книжка «Авангард. Українські художники першої третини XX ст.», автор Дмитро Горбачов, видавництво «Мистецтво».

У номінації «Наукова література» перемогла книжка «Лікарські товариства у Львові до 1939 року», автор Оксана Стадник, видавництво  «ТзОВ “Аверс”».

У номінації «Популярна наукова література» перемогла книжка «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції», автори Андрій Сова та Ярослав Тимчак, видавництво «Апріорі».

У номінації «Місто-Львів» перемогла книжка «Моцарт із Лемберга», автор Богдан Коломійчук, Видавництво Старого Лева.  Особливу відзнаку Малого журі  у Львові отримала книжка «Найдорожча мамусю! Листування о. Любомира Гузара із Матір’ю (1975-1992)», Марія Рипан, Олег Турій, Видавництво УКУ.

У номінації «Місто-Харків» перемогла книжка «Ми просто йшли…Спогади», автор Ігор, архієпископ Ісіченко, видавництво Акта.

Особливу відзнаку Малого журі у Харкові отримує книга «Нечуваний Нечуй», автор Максим Тарнавський, видавництво Laurus.

У номінації «Місто-Київ»  перемогла книжка «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою», автор Тетяна Терен, видавництво Pabulum.

Особливу відзнаку Малого журі у Києві отримує книга «Нова генерація» і мистецький модернізм в Україні, автор Мирослава Мудрак, Видавництво РОДОВІД.

Від організаторів спеціальні відзнаки отримують наступні книги:

Від Голови Журі Богдана Тихолоза спеціальну відзнаку отримає книга «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть», автор – Володимир Єрмоленко, Видавництво «Дух і Літера».

Спеціальну відзнаку секретаря журі Катерини Крамар отримує книга «Бджоли», автор Пйотр Соха, видавництво «Час майстрів».

Спеціальні відзнаку від програмної директорки ГО «Форум видавців» отримують книжки видавництва КМ-Букс.

Спеціальну відзнаку від координаторки проектів ГО «Форум видавців» Анни Батищевої отримує книга «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» автори: Глотов С., видавництво Фоліо.

Спеціальні відзнаки від президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль отримують наступні книги:

«Український книжковий знак ХIХ – ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки. Том 1,2,3», авторка: Лариса Купчинська, видавництво «Апріорі».

«Трансформаційні процеси у фінансовому секторі національної економіки: теорія, методологія та моделювання», автор: Олександр Барановський, ДВНЗ «Університет банківської справи».

«Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія», автор Андрій Дахній, видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Структура і динаміка геофізичних полів у Західній Антарктиці», автор Третяк Корнилій, видавництво Львівської політехніки.

«Про Гріхи і чесноти», автор Любомир Гузар, видавництво «Фоліо».

«Михайло Жук: мистець-літератор», автор Людмила Соколюк, видавець Олександр Савчук.

«Вовк під вікном», автор Наталя Кащак, видавництво «Маміно».

«Прагнення волі. Спогади військового капелана 2014-2015», автор о.Орест-Роман Сало, Благодійна організація Фундація «Андрей», видавництво «Артос».

«Раз овечка, два овечка», автор Галина Крук, видавництво  Vivat.

«Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя», автор Майкл Катакіс, видавництво «Старого Лева».

«Дюймовочка», авторГанс Християн Андерсен, видавництво «Каламар».

«Сліпобачення», автор Пітер Воттс, видавництво Жупанського.

У номінаціях «Сучасна українська проза» та «Література з економіки, бізнесу та фінансів» не було обрано переможців.

Відзнаки за особливий внесок української літератури отримали Марта Богачевська – Хом’як, а також Марко Андрейчик.

Гран-Прі цьогорічної премії здобуває книжка «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», автори Андрій Гречило, Богдан Завітій, видавництво Родовід.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.