дивись.info

Японський зонд успішно сів на астероїд Рюгу

Японський зонд успішно сів на астероїд Рюгу

Японський зонд «Хаябуса-2» ( «Сокіл-2») в суботу успішно здійснив посадку на астероїд Рюгу, який знаходиться в 280 млн км від Землі. Про це повідомило Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), передає ТАСС.

Раніше минулого тижня зонд проводив репетицію посадки, яка завершилася невдачею.

Діаметр Рюгу, який знаходиться між Землею і Марсом, близько 900 м. «Хаябуса-2» був запущений до астероїда в грудні 2014 року з космодрому на острові Танегасіма. Вчені сподіваються знайти на астероїді сліди води і органічних речовин, що може допомогти в розгадці таємниці поширення життя у Всесвіті. Щоб підтвердити або спростувати їх теорію, зонд в цілому повинен зробити три посадки на астероїд, після чого до 2020 року повернеться на Землю.

«Хаябуса-2» важить близько 600 кг. Він являє собою модифіковану версію першого «Сокола», який вперше в історії зумів доставити на Землю зразки матеріалів, зібраних на поверхні іншого, ніж Місяць, космічного об’єкта. У травні 2003 року він вирушив до віддаленого від Землі на 336,5 млн км астероїда Ітокава. За сім років зонд пройшов найтривалішу в історії людства подорож на відстань в 6 млрд км.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.