дивись.info

Вселенський патріарх підтвердив рішучість надати автокефалію Україні – ЗМІ

Вселенський патріарх підтвердив рішучість надати автокефалію Україні – ЗМІ

Вселенський патріарх Варфоломій вкотре підтвердив, що не має наміру відступати в питанні надання автокефалії для української православної церкви і що Вселенський патріархат не погрожує і не сприймає погроз у цій справі, повідомив грецький сайт православної інформації Orthodoxia.Info, передає Радіо Свобода.

За цим повідомленням, під час служби Божої патріарх, вітаючи присутнього чеського богослова, згадав про Православну церкву Чеських земель і Словаччини як про найновішу наразі з автокефальних православних церков (Вселенський патріархат проголосив її автокефалію 1998 року – ред.), і додав: «Тепер настала черга України, яка отримає статус автокефалії, як я сподіваюся вже довгий час, незважаючи на наявні реакції, і так буде, бо це правильно».

Варфоломій при цьому чітко заявив, що, з одного боку, Україна має право отримати статус автокефалії, а з іншого, Вселенський патріархат має виключне право надавати автокефалію і надавав її всім новим православним церквам, починаючи з Російської в 16-му столітті, мовиться в публікації.

А відповідаючи на критику з Росії з приводу меж повноважень Вселенського патріархату і реакцій, які можуть настати на рішення патріарха про автокефалію, Варфоломій заявив: «Ми не боїмося погроз!»

«Вселенський патріархат не погрожує і не приймає погроз, але послідовно йде вперед, виконуючи свою місію відповідно до священних канонів і здійснюючи і поважаючи свої привілеї, надані йому правилами вселенських соборів. Від цих правил вселенських соборів і привілеїв, наданих вселенськими соборами першопрестольній Константинопольській церкві, ми не відступимо, ми поважаємо і дотримуємося їх, і ми також будемо застосовувати їх у випадку з Україною і деінде, коли це буде потрібно», – наводить сайт слова Варфоломія.

Інше грецьке видання «Елефтерос тіпос», передрукувавши це повідомлення під заголовком «Варфоломій наполягає на автокефалії української церкви – «битва» з Москвою», додає до нього також пояснення для читачів позиції Московського патріархату, який намагається «завдати рани» Фанарові (місцевість, де розташована резиденція Вселенського патріархату у Стамбулі – ред.), і пише про можливі наступні кроки Москви у «війні» з Фанаром.

Крім того, видання розглядає ставлення інших православних першоієрархів до автокефалії для українських православних. За його даними, наразі позитивними є послання, що надходять на Фанар із Афін, Тирано й Кіпру. Патріарх Александрійський Феодор, пише видання, як очікують, підтримає позицію Вселенського патріархату, хоча він зберігає добрі відносини з Москвою і з патріархом Єрусалимським Феофілом. Щодо Румунії, на думку видання, є відчуття, що врешті вона стане на бік Вселенського патріархату. Також вважалася самозрозумілою підтримка Варфоломія з боку Елладської церкви у Греції – але викликала здивування позиція митрополита Китірського Серафима, який виступив із різкою критикою «впертого наполягання Вселенського патріархату надати автокефалію розкольникам в Україні, яких відкинула наша свята православна церква… і які становлять незначну меншість українського народу», мовиться у статті. З іншого боку, соратниками Московського патріархату можуть стати Сербський, Болгарський та Антіохійський патріархати і Польська православна церква.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.