дивись.info

Супрун спростовує міфи: домашні тварини «тренують» імунну систему

Супрун спростовує міфи: домашні тварини «тренують» імунну систему

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун спростувала поширений серед батьків міф, що тварини можуть негативно впливати на імунну систему дитини та сприяти розвитку алергії й астми у дітей.

Про це вона написала у Facebook.

«Часто отримую запитання від батьків: чи варто відмовлятись від домашніх тварин, коли в сім’ї з’являється дитина? Дуже поширена думка, що тварини можуть негативно впливати на імунну систему, сприяти розвитку алергії й астми та просто приносити бруд. Утім дослідження вказують, що насправді домашні улюбленці можуть бути корисні для здоров’я малюків», – зазначила вона.

Так, за даними Супрун, ранній контакт з деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції у дітей. Дослідники стверджують, що це, у свою чергу, – ефективна профілактика алергій та слабкого імунітету. Особливо протягом першого року життя дитини, адже це критичний період, коли спільно розвиваються мікробіом кишківника та імунітет.

Крім того, науковці знайшли бактерію, яку переносять собаки, що позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори. Дослідження понад 700 канадських дітей показало, що ті, хто тримав собаку до народження та після, мали суттєво більше бактерій, що знижують ризик алергій (дерматит та астма) і ожиріння.

Те саме, за словами Супрун, стосується й котів. Ці тварини також здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, які генетично до неї схильні. Але коли вдома є кіт, то в такої дитини поява астми малоймовірна, бо її гени в цьому випадку не активуються, повідомила в.о. міністра.

«Ми звикли до думки, що навколишній простір дітей має бути стерильно чистий. Натомість науковці стверджують, що надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином. Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи. Що раніше та регулярніше діти мають можливість контактувати з нешкідливими мікроорганізмами, то краще тренується їхня імунна система протистояти загрозам. Так склалось еволюційно: тварини і мікроорганізми, з якими ми розвиваємось та зростаємо, – найкращі стимулятори та тренери імунної системи», – наголосила Супрун.

Водночас вона підкреслила, що це не означає, що слід нехтувати правилами гігієни та, наприклад, припинити мити руки. «Існують бактерії, які здатні спричиняти появу інфекційних захворювань та від яких нам потрібен захист. Втім, забороняти дітям грати на вулиці або ж контактувати з домашніми тваринами – не варто. Так ви можете позбавити їх надійного захисту від багатьох хвороб», – підсумувала чиновниця.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.