дивись.info

120 пацієнтів, 63 операції та море любові: як американські лікарі у Львові допомогли дітям з опіками

120 пацієнтів, 63 операції та море любові: як американські лікарі у Львові допомогли дітям з опіками

21 вересня був останній операційний день цьогорічного проекту «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» в Медичному центрі Medicover.

Протягом тижня дев’ять досвідчених пластичних хірургів пліч-о-пліч з українськими колегами безкоштовно допомагали постраждалим від опіків українським дітям покращити якість життя. Про це йдеться на сайті медцентру Medicover.

Роблячи по 10-13 операцій на день, лікарі здійснили 63 оперативних втручання, серед яких 5 пересадок шкіри; решта – zip-пластика післяопікових рубців та лазерне шліфування.

Загалом у перший день роботи проекту бригада американських пластичних хірургів на чолі із керівником лікарем-анестезіологом, доктором медицини Генадієм Фузайловим оглянула 120 українських дітей з різних областей України, котрі постраждали від опіків. Це були дітки не тільки із Західної України, але навіть мешканці Одеської, Харківської та Донецької областей.

Вперше у проекті «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» використовували суперсучасний лазер AcuPulse CO2 (Lumenis®), який Медичний центр Medicover придбав в Ізраїлі. Його промінь значно глибше за інші відповідники проникає у шари шкіри, якісно її регенеруючи. Результат – малечі не так боляче, а рубці значно зменшуються.

«В Україні післяопікові рубці зазвичай висікають скальпелем, але від цього вони насправді не зникають, – розповів пластичний хірург Масачусетської клініки Даніель Дрісколл. – А от лазер дає змогу змінити їхню поверхню, їхній напрямок. Вперше ми привезли цю технологію в Україну два роки тому».

Після проекту лазер AcuPulse CO2 буде застосовуватись для надання медичної допомоги пацієнтам Medicover у сферах отоларингології, гінекології та пластичної хірургії.

«Ми приїжджаємо сюди вже 8 років, і наша команда зросла від трьох людей до 9-ти. Збільшилась і кількість операцій, які ми проводимо, – розповів Генадій Фузайлов на прес-конференції – Наше завдання не тільки зробити операцію, але і розбудити в кожній людині найкращі почуття, які в ній є, це почуття симпатії й любові один до одного. І коли це проявляється, коли ми зможемо відкрити наші серця і допомагати один одному, то зможемо допомагати дітям. Мені приємно, що нас тут приймають, що нам дають операційне обладнання, з нами працює персонал. І коли я бачу, як вони діляться своєю любов’ю, то наші зусилля потроюються».

За словами директорки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, Львівщина стала першим регіоном, який підтримав не тільки проект «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям», але й його дітище – просвітницький проект «Проти опіків», адже попередити опік набагато легше, ніж його лікувати. «Команда Генадія створила програму, яка сьогодні шириться всією Україною. І насправді дуже прості речі, які попереджують опіки, вже дають результат».

У свою чергу, начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб нагадав, що у  80-90% випадків діти найчастіше зазнають опіків у віці від 0 до 5 років, у період, коли вони пізнають світ. Підсумовуючи результати, які отримала Львівська область за час роботи проекту «Проти опків», пан Володимир навів таку статистику: «За 8 місяців 2016 року у нас було госпіталізовано з опіками 340 пацієнтів, а за 8 місяців цього року – 299,  на 41 пацієнта менше. Чи це співпадіння, чи результат нашої роботи, покаже час».

«Ми працювали з Геннадієм Фузайловим над тим, щоб опіки у дітей не ставалися. Адже ця травма доволі часто потребує довготривалого лікування упродовж років та величезних фінансових затрат. На жаль, в Україні не займаються профілактикою опіків, але у Львові ми запровадили навчання для батьків у садочках і школах, жіночих консультаціях, аби запобігти дитячому травматизму», – додав Володимир Зуб.

Багато з тих пацієнтів, які у перший день роботи проекту проходили огляд, отримали відтермінування в операційному втручанні на наступний рік. Отож, «Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» триватиме й надалі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.