дивись.info

Вперше з 2014-го жоден банк не визнаний неплатоспроможним

Вперше з 2014-го жоден банк не визнаний неплатоспроможним

У січні-червні 2018 року жоден банк не був визнаний неплатоспроможним. Після завершення очищення банківського сектору банки демонструють стабілізацію діяльності.

Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook за результатами засідання Ради Національного банку України 26 вересня 2018 року, передає Укрінформ.

«Рада підкреслила, що на сьогодні завершився процес очищення банківського сектору і розпочато процес відновлення та розвиток банківської системи. У першому півріччі 2018 року жоден банк не був визнаний неплатоспроможним, що зафіксовано вперше від початку кризи 2014 року», – йдеться у повідомленні за результатами засідання Ради Національного банку України.

Зазначається, що після завершення очищення банківського сектору банки демонструють стабілізацію діяльності.

«Переважна частина банків є операційно прибутковою, значна частина кредитного ризику зарезервована, кредитування поступово відновлюється, проводиться робота з проблемними та непрофільними активами. Національний банк працює над вирішенням накопичених за минулі роки проблем банківської системи, що дозволить посилити стійкість банків до можливих шоків», – йдеться у повідомленні.

Крім того, на засіданні Ради НБУ було зазначено, що останні 12 місяців, з липня 2017 року по липень 2018 року, характеризувалися становленням реформованої банківської системи та її адаптацією до нових умов функціонування. Для цього були загалом сприятливі макроекономічні умови з огляду на економічне зростання. Також розвитку банківської системи сприяв приплив коштів до неї, каталізатором чого було поліпшення фінансового стану підприємств та збільшення номінальних доходів населення.

«Упродовж цього періоду значний обсяг роботи був проведений Національним банком у сфері розвитку банківського сектору, що супроводжувалося відповідними змінами законодавчої бази. Такі заходи спрямовувалися на виконання другої пріоритетної функції Національного банку щодо сприяння фінансовій стабільності, у тому числі стабільності банківського сектору», – йдеться у повідомленні.

Водночас Рада НБУ вважає, що запроваджені зміни поки ще не дозволили сформувати базис стійкого розвитку банківської системи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.