дивись.info

Науковці пояснили, чому люди старіють з різною швидкістю

Науковці пояснили, чому люди старіють з різною швидкістю

Науковці з Каліфорнійського університету вважають, що старіння – це біологічний процес, який не залежить від бажання чи способу життя. Та фактом залишається те, що одні люди у 70 років виглядають на 50, а інші вже у 30 почуваються як на 50.

І вигляд не завжди залежить від їхніх корисних чи шкідливих звичок, передає 24 канал.

Зі слів науковців, 5% жителів планети генетично запрограмовані на раннє старіння і передчасну смерть, навіть якщо будуть дотримуватися усіх можливих правил здорового способу життя.

А все через внутрішній біологічний годинник – в одних людей він “відстає”, в інших дуже “поспішає”. Тому зі слів науковців, ті люди, чий біологічний годинник працює значно швидше, не доживають до 100 років, попри хороше самопочуття і гарний вигляд.

Вчені переконані, що існує так званий ген старості, який пришвидшує передчасну смерть, не зважаючи на врахування традиційних факторів ризику (стать, куріння, індекс маси тіла, хронічні хвороби тощо). Тож деякі люди саме з генетичних причин приречені померти раніше за своїх однолітків.

Вчені наразі шукають відповіді на те, чи можуть генетичні зміни стати прямою причиною смерті або ж вони просто сприяють розвитку певних захворювань, які згодом призводять до летальних наслідків. І чи може “нормальний” біологічний годинник протистояти прогресуванню хвороби. Також науковці планують знайти спосіб сповільнювати біологічний годинник.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.