дивись.info

Вихідні в жовтні 2018: скільки днів відпочиватимуть українці

Вихідні в жовтні 2018: скільки днів відпочиватимуть українці
14 жовтня держава відзначатиме День захисника України

У жовтні 2018 року на українців чекає один додатковий вихідний день, з урахуванням якого кількість неробочих днів за місяць досягне дев’яти.

У неділю, 14 жовтня, країна відсвяткує День захисника України, а отже додатковий вихідний буде перенесено на понеділок, 15 жовтня – цей день також буде неробочим. Відповідна норма передбачена розпорядженням Кабінету міністрів від 11 січня 2018 року і Кодексом законів про працю.

Таким чином, наприкінці другого тижня жовтня жителі України зможуть відпочити три дні поспіль – 13, 14 і 15 жовтня. Робочий тиждень почнеться у вівторок, 16 жовтня.

День захисника України – державне свято і неробочий день з 2015 року. Він відзначається 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці – цю дату здавна відзначали в Україні як день козацтва й українського війська.

Саме тому в 2015 році, через рік після анексії Криму Росією та початку збройного конфлікту на сході України, було вирішено скасувати радянське свято – День захисника вітчизни (23 лютого) і заснувати День захисника України 14 жовтня.

Верховна Рада ухвалила відповідний президентський законопроект 5 березня 2015-го.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.