дивись.info

Депутати на законодавчому рівні хочуть заборони «рускій мір»

Депутати на законодавчому рівні хочуть заборони «рускій мір»

На сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект 9139  «Про внесення змін до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (щодо засудження та заборони «російського світу» («руского міра») в Україні)».

У пояснювальній записці до документа, зокрема, зазначається, «Російська імперія в різних своїх іпостасях – від царської, радянської до сучасної – жила виключно завоюваннями і присвоєнням територій, які після анексії перетворювалися в «Російська Вірменія», «Російський Туркестан», а протягом останньої чверті ХХ століття з’явилися «Російська Абхазія», «Російський Крим», «Російське Придністров’я».

«Чинне законодавство України містить заборону лише минулих комуністичного та націонал-соціалістичного режимів, не приділяючи уваги прогресуючій сьогодні ідеї «руского міра», спрямованій в тому числі на ліквідацію незалежності України.

З огляду на це, необхідним є однозначне засудження та заборона на законодавчому рівні в Україні ідеї «російського світу» («руского міра»), як форми націонал-соціалізму (нацизму)», – йдеться у пояснювальній записці.

«Проект Закону спрямований на засудження «російського світу» («руского міра») як форми націонал-соціалізму (нацизму) як ключового концепту російської національної ідеї, яка є ідеологічнім виправданням російського шовінізму, імперіалізму і військової агресії проти країн-сусідів», – зазначають автори законопроекту.

На думку законодавців, прийняття законопроекту забезпечить зменшення впливу Російської Федерації на внутрішню політику нашої держави та створить передумови для унеможливлення агітаційно-пропагандистської діяльності вороже налаштованих до України осіб.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.